ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ülkemizin Geleceği Çocuklarımız

İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Ülkemizin Geleceği Çocuklarımız

“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” anlayışıyla kurulmuş, milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin tecellisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 99. kuruluş yıl dönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyor, bu özel ve anlamlı günün çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

23 Nisan 1920, yurdun her köşesinden yükselen bağımsızlık ateşinin ortak bir iradeye, ortak bir coşkuya dönüştüğü gün; milletimiz ve ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasıdır.

“Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” şiarıyla başlatılan bağımsızlık mücadelesi, 23 Nisan 1920’de Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatmış, diriliş ruhuyla bir milleti şaha kaldırmıştır.

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki istiklal mücadelesinin, Türk Milletinin yeniden dirilişinin timsali olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 99 yıldır başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere, onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak için 23 Nisan 1920 ruhu içerisinde çalışan, bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolüdür.

Bugün bir şenlik havasında kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk sizlere armağan etmesi çocuklara olan inancının ve duyduğu güvenin de göstergesidir.  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, yarınlarımızı inşasında büyük güvencemiz, kendilerinden çok şey beklediğimiz çocuklarımız ve gençlerimizdir. 

Yarınlarımızın Teminatı Sevgili Çocuklarımız,

Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizler milletimiz için sevinç ve ümit kaynağısınız. Biliyoruz ki, yarınlarımız sizin sayenizde emin ellerdedir. 

Sizler, ilerleyen yıllarda, bu ülkenin idarecileri, hekimleri, iş adamları, sanatçıları, fikir adamları, bilim insanları, sporcuları olacaksınız. Ülkemiz sizin çabalarınızla ve başarılarınızla yeni ufuklara ulaşacaktır. Gelişen dünyada adından daha da çok söz ettirecektir. İnanıyorum ki sizler, barış ve huzur içindeki bir dünyayı yeniden inşa edeceksiniz. Kardeşlik ve huzur içerisindeki milletimiz, ay yıldızlı bayrağımız, geleceğin büyükleri olan siz çocuklarımız sayesinde daha büyük bir şanla ve şerefle dalgalanmaya devam edecektir.

Bu duygu, düşünce ve umutlarla Gazi Mustafa Kemal ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin, dünyanın geleceği ve barışa katkısı açısından önem arz eden, istiklâlimize giden yolun başlangıcı; milletimizin mukaddesi ve çocuklarımızın sevinci, hakimiyet-i milliyenin en öz ifadesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, en içten dileklerimle kutluyorum.

Ayfer YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.