ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye´nin İlk Yenilenebilir Enerji Lisesi Öğrencilerinin Projelerdeki Başarısı

Türkiye´nin İlk Yenilenebilir Enerji Lisesi öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ı ziyaret ederek projelerdeki başarılarını paylaştılar.
Türkiye´nin İlk Yenilenebilir Enerji Lisesi Öğrencilerinin Projelerdeki Başarısı

Cezeri Yeşil Teknoloji MTAL Okul Müdürü Mustafa Aydın, Müdür Yardımcısı İlker Erkmen, Kimya Öğretmeni Aysun İnal, Fizik Öğretmeni Ali Uğur ile Cezeri Yeşil Teknoloji MTAL öğrencileri Evrim Gülce Etim, Ahmet Musa Yıldız, Boran Ekinci ve Sıla Yeni’den oluşan heyet İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ı ziyaret etti.

Ziyarette TÜBİTAK 4006 Proje Yürütücüsü Ali Uğur, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Proje Yürütücüsü Dr. Aysun İnal, projeler çerçevesinde okulda yapılan ve yapılacak çalışmalar ile  üniversitelerle birlikte yapılacak Bilim Şenliği hakkında bilgi verdiler.

Cezeri Yeşil Teknoloji MTAL Müdür Yardımcısı İlker Erkmen ise Kalkınma Ajansınca desteklenmesi kabul edilen “IoT Tabanlı Enerji İzleme Sistemleri” eğitimi hakkında bilgi sundu.

Cezeri Yeşil Teknoloji MTAL Okul Müdürü Mustafa Aydın "Cezeri’nin İzinde Bilim" başlıklı Bilim Şenlikleri, TÜBİTAK 4006 Bilim Uygulamaları ve Kalkınma Ajansı projeleri ile öğrencilere bilimle birlikte üretimin önemini vurgulayarak, akademik anlamda başarıya giden yolda çalışmaların sürdürüleceğini, Türkiye´nin Yenilenebilir Enerji Teknolojileri alanındaki tek okul olarak gayretle çalıştıklarını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım “Ülkenin geleceğinde en önemli yere sahip olan gençlerimizin üretmeye teşvik eden bu güzel projelere imza atan siz öğretmen ve öğrencilerimi kutluyorum.” şeklinde konuşarak eğitim alanında yapılan en iyi uygulama bazlı bu tür projelere desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 Projeleri ile adından söz ettiren Cezeri Yeşil Teknoloji MTAL öğrencileri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yıldırım, Cezeri Yeşil Teknoloji MTAL okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerine okullarında yürüttükleri başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.


03-03-201903-03-201903-03-201903-03-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.