ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye'de Bir İlk Olarak Havada Bulunan Zararlı Organizmaları ve Patojenleri Yok Edebilen Cihaz'ın Tanıtımı Gerçekleştirildi.

Türkiye'de Bir İlk Olarak Havada Bulunan Zararlı Organizmaları ve Patojenleri Yok Edebilen Cihaz'ın Tanıtımı Gerçekleştirildi.

Türkiye'de Bir İlk olarak "Uvc ve Ozon İle Aynı Anda Hava Dezenfeksiyonu Yaparak Havada Bulunan Zararlı Organizmaları ve Patojenleri Yok Edebilen Cihaz"ı üreten Etimesgut Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan Öğretmenleri, Osman Üstündağ ve Okan Taner Kaymakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer Kırbaç ile birlikte, Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili' yi makamında ziyaret ederek geliştirmiş oldukları cihazın tanıtımını gerçekleştirdiler.

Etimesgut Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin ürettiği cihaz; hem UVC lamba, hem de ozon dezenfektasyonunu aynı anda uygulayarak havada bulunan zararlı organizmaları ortadan kaldırmakta ve kuvvetli fanları sayesinde ortamda bulunan havayı çekip bir kapalı hazneden geçmesi sırasında; UVC lamba ve ozon jeneratörü ile havayı dezenfekte etmektedir. Üretilen cihaz ayrı ayrı iki dezenfektan makinesine ihtiyaç duymadan UVC lamba ve ozon jeneratörünü tek bir kombine sistem hali UVC lamba ve ozon jeneratörünü ayrı ayrı sistemler olmaktan çıkarıp tek sistem haline getiren cihaz, Ultraviole C lamba Işınımı ile gün içerisinde vakit geçirdiğimiz kapalı ortamlarda bulunan virüs, bakteri, mantar vb. insan sağlığını tehdit eden patojenleri havanın hazneden geçişi sırasında %90 oranında yok eder.

17-02-202117-02-2021

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.