ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sektör-Okul-İşletme İşbirliğinin Geliştirilmesine İlişkin Protokol” İmzalandı

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sunlego Enerji Sistemleri Anonim Şirketi arasında “Sektör-Okul-İşletme İşbirliğinin Geliştirilmesine İlişkin Protokol” imzalandı.
“Sektör-Okul-İşletme İşbirliğinin Geliştirilmesine İlişkin Protokol” İmzalandı

Yenilenebilir Enerji sektörünün ihtiyacı olan nitelikli işgücünü sağlamak, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini arttırmaya katkıda bulunmak, böylelikle ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemek için Milli Eğitim Bakanlığı ile Okul ve Sunlego Enerji Sistemleri Anonim Şirketi arasında işbirliği oluşturulması ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sunlego Enerji Sistemleri Anonim Şirketi arasında “Sektör-Okul-İşletme İşbirliğinin Geliştirilmesine İlişkin Protokol” imzaladık.

 

Bu protokol kapsamında, okul yöneticilerine yöneticilik ve liderlik eğitimleri, öğretmenlerine hizmet içi eğitimler verilmesi ve okula laboratuvar desteği sağlanması, işletmede çalışanları MTEGM’ye bağlı okul ve kurumlarında ‘Yenilenebilir Enerji’ sektörüne yönelik alanlarında eğitim gören öğrencilere burs temin edilmesi, işletmelerde beceri, eğitimi ve staj imkanının sağlanması, kariyer gelişimi ve rehberlik hizmetleri eğitimleri verilmesi, işletme çalışanlarına okul tarafından mesleki eğitim verilmesi, okul-işletme işbirliğinde ortak proje geliştirilmesi ve AR-GE çalışmaları yapılacaktır.

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.