ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Etimesgut Kaymakamlığı, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Etimesgut Kızılay Şubesi iş birliğinde imzalanan "Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” yardım kampanyası çalışmaları devam ediyor. 
"Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Etimesgut Kaymakamlığı, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Etimesgut Kızılay Şubesi arasında Arakanlı Müslümanlar için imzalanan iş birliği protokolü ile Arakan’daki Müslüman gerekli tıbbi malzeme, gıda, sağlık, kıyafet ve nakdi yardımın yapılmasını sağlanarak Arakan’da yaşanan zulmü karşı farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Protokol kapsamında oluşturulan yardım toplama noktalarının yanında nakdi yardımlar için toplanan zarfların Etimesgut Kaymakamlığı, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Etimesgut Kızılay Şubesinden görevli komisyon üyeleri tarafından açılması ve toplanan nakdi yardımların tutanak altına alma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

“Yaşları küçük yürekleri büyük çocuklarımızla gurur duyuyorum.”

"Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” yardım kampanyası için oluşturulan komisyonun yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, “Arakanlı kardeşlerinin ve tüm mazlum kardeşlerinin yanında olduğunu bu yardım kampanyası ile bir kez daha ortaya koyan Etimesgutlu öğrencilerimizin yardım zarflarından çıkan notlar ve resimler bizlere bir kez daha çocuklarımızın yüreklerindeki vicdan ve merhamet duygularının ne kadar yüce olduğunu gösterdi. Bu kampanya ile çocuklarımızın yardım etmenin mutluluğunu kalplerinde hissettiklerine bir kez daha şahit olduk. Yaşları küçük yürekleri büyük çocuklarımızla gurur duyuyorum. Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı zaman gagası ile su taşıyan kuşlar misali yardım kampanyasına destek olan öğrencilerimize, “Yeterli değil ama kabul edin." diyerek kalbini gönderdiğini çizdiği resimlerle ortaya koyan yüce gönüllü çocuklarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

 

15-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-2017

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.