ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” İş Birliği Protokolü İmzalandı

Etimesgut Kaymakamlığı, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Etimesgut Kızılay Şubesi arasında Arakanlı Müslümanlar için iş birliği protokolü imzalandı.
"Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” İş Birliği Protokolü İmzalandı

Etimesgut Kaymakamlığı, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Etimesgut Kızılay Şubesi, Myanmar´ın Arakan eyaletindeki ordu ve Budist milliyetçilerin saldırılarından kaçarak Bangladeş´teki kamplara sığınan Arakanlı Müslümanlar için iş birliği protokolü imzaladı.

Etimesgut Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Etimesgut Kızılay Şube Başkanı Erdal Yıldız, Etimesgut Kızılay Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Serhat Selçuk, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

 “Müslümanlara, mazlumlara dünyanın neresinde olursa olsun yardım etmeyi şiar edinmiş bir toplumuz.”

Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanların yine büyük acılar yaşadığına dikkat çeken Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel “Din, millet ayrımı yapmayan, Müslümanlara, mazlumlara dünyanın neresinde olursa yardım elini uzatmayı şiar edinmiş bir toplumuz. Yaşanan acılara yüreğimiz el vermiyor. Dünyanın gözü önünde büyük bir vahşete maruz kalan Arakanlı kardeşlerimize bizim de bir yardım elimiz uzansın istedik ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Etimesgut Kızılay Şubesi ile iş birliğine giderek "Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” yardım kampanyasını düzenledik.” dedi.

“Çocuklarımız yardım etmenin mutluluğunu kalplerinde hissetsinler.”

"Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” İş Birliği Protokolü imza töreninde konuşan Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu yardım kampanyasını çok önemsediklerini belirtti.

Çocukların bu sosyal sorumluluk projelerinde, yardım kampanyalarında yer almalarının önemine değinen Yıldırım “Çocuklarımız yardım etmenin mutluluğunu kalplerinde hissetsinler.” diye konuştu.

Etimesgut Kızılay Şube Başkanı Erdal Yıldız, Türk Kızılayı olarak ilk günden bu yana dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun mazlumun yanında olduklarını ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını belirtti. Yıldız, başlatılacak yardım kampanyası hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Etimesgut Kızılay Şube Başkanı Erdal Yıldız, "Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor” İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

İmzalanan protokolle, Arakan’daki Müslüman gerekli tıbbi malzeme, gıda, sağlık, kıyafet ve nakdi yardımın yapılmasını sağlanarak Arakan’da yaşanan zulmü karşı farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

 

13-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-2017

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.