ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazarlık Seferberliği Başlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde okuma yazma seferberliği başlatıldı. 
Okuryazarlık Seferberliği Başlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde başlatılan ´Okuryazarlık Seferberliği´  kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların 1. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak, okur yazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan 2. kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ve eşi Emine Erdoğan´ın ´Müge Anlı ile Tatlı Sert´ programına video konferans yöntemiyle bağlanarak başlattığı ´Okuryazarlık Seferberliği´ için Etimesgut Kaymakamlığı, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenecek olan okuryazarlık kurslarına başvurular başladı.

´Okuryazarlık Seferberliği´ için Etimesgut Halk Eğitim Merkezindeki okuma yazma kursuna kaydını büyük bir heyecanla yaptıran 69 yaşındaki Emine Akcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım ile mutluluğunu paylaştı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan’ın himayelerinde okuryazarlık seferberliği başlatıldı. 5 Mart’a kadar kayıtlarımız devam edecek. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız tüm ilkokul ve ortaokul okullarımıza ve halk eğitim merkezlerimize müracaatlarını yapabilirler.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz yapılacak kurslara katılmak isteyenler Etimesgut Halk Eğitim Merkezi, Eryaman Hüseyin Kalkan Halk Eğitimi Merkezi, muhtarlıklar ve ilçe genelinde eğitim veren tüm okullara kayıt yaptırabilirler. Etimesgut’ta okuma yazma seferberliğinde dersler ise 5 Mart 2018 Pazartesi günü başlayacak.


14-02-201814-02-201814-02-2018İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.