ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Spor Kulüpleri Yöneticileri ile Bir Araya Gelindi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü Okul Spor Kulüpleri Projesi kapsamında, Etimesgut'ta açılan 6 okul spor kulübünün yöneticileri ile bir araya gelindi.
Okul Spor Kulüpleri Yöneticileri ile Bir Araya Gelindi

Öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve genç yaşta yeteneklerinin keşfedilmesi amacıyla okullarda 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü Okul Spor Kulüpleri Projesi kapsamında, Etimesgut'ta spor salonu olan altı okul belirlenerek okul spor kulüpleri hayata geçirildi.

Etimesgut İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Spor Müdürü Hamza Güneş, Şube Müdürü Arzu Erol ile okul spor kulübü yöneticileri ile düzenlenen toplantıda okul spor kulüpleri ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hamza Güneş, "Bu kulüplerle hem öğrencilerimizi hem de mahalle çocuklarını sağlıklı bir nesil için sporla buluşturacağız, zararlı alışkanlıklardan ve hareketsiz yaşamdan uzak tutmaya çalışacağız. Hem de yarışma heyecanını yaşatıp belki de ülkemize başarılı sporcular armağan edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Etimesgut İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım da her türlü sosyal projeye katkı sunmak istediklerini belirterek, "Temel amacımız çocuklarımız sporla iç içe olsun. Zamanını değerlerini kılmak adına bu projeyi hayata geçiriyoruz. Belirli spor dallarında kendini geliştiren öğrenciler burada eğlenceli vakit de geçiriyor. Çocuklarımızın, gençlerimizin sporla buluşması ve bunların faaliyetlerinin tanıtımı konusunda elimizden gelen tüm katkıyı sunacağız." diye konuştu.

Proje kapsamında Etimesgut ilçesinde Şehit Mutlucan Kılıç Ortaokulunda masa tenisi, badminton, eskrim, basketbol; Bağlıca Şehit Kalender Özdemir İmam Hatip Ortaokulunda voleybol, masa tenisi, basketbol, badminton, cimnastik, taekwondo, okçuluk, karate; Cahit Zarifoğlu İlkokulunda masa tenisi, basketbol, eskrim, badminton, cimnastik, taekwondo, okçuluk, karate; Ahi Evran Ortaokulunda voleybol, halter, taekwondo, basketbol, cimnastik, Şehit Mehmet Akif Sancar İlkokulunda atletizm, badminton, voleybol, basketbol, Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulunda voleybol, basketbol branşlarında öğrencilerin başvuruları alınmakta olup cimnastikte 5-10 yaş, diğer branşlarda ise 8-16 yaş aralığındaki öğrenciler başvurabilecektir. Okul spor kulüpleri ücretsiz olarak öğrencilere hizmet vermektedir.

 

28-07-201928-07-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.