ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Coşkusu

24 Kasım Öğretmenler Günü İl Programı, Korkut Ata Kültür Merkezinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
Öğretmenler Günü Coşkusu

24 Kasım Öğretmenler Günü İl Programı, Korkut Ata Kültür Merkezinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına Milli Eğitim ve Gençlik Spor Komisyon Başkanı Emrullah İşler, Vali Yardımcısı Ali Sözen, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Burcu Eyisoy Dalkıran, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Hüseyin ACAR, Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hayati Koca, Abdurrahman Tülüce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Önder Irkılata, İlçe Emniyet Müdürü Nail Akça, İlçe Müftü Vekili  Günay Özer, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ertuğrul Gümüşbaş, şube müdürleri, sivil toplum temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle çok sayıda davetli katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan "İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, konuşmasına öğretmenlere seslenerek "Ne mutlu sana öğretmenim! Selam olsun sana öğretmenim! Üçgenin iç açıları kadar, insanın iç acılarını da bilenlere ve anlatanlara selam olsun! Selam olsun maddenin, katı, sıvı ve gaz haliyle birlikte incinmemesi gereken bir gönül hali de olduğunu anlatanlara! Ülkemizin yedi bölgeden oluştuğunu anlatırken, geçmişte olduğu gibi bugün de vatan toprağını korumak için yedi düvelle mücadele ettiğimizi anlatanlara selam olsun! "dedi.

 

İlçe Kaymakamı İzzettin Sevgili, sahip oldukları ilmi ve irfanı öğrencilerine aktaran, çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için canla başla çalışan bu mukaddes mesleğin mensubu öğretmenlere şükranlarını sunarak geleceği büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.

 

Sevgili "İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşa etmektir. Böyle büyük ve mukaddes bir yükün taşıyıcısı olan siz öğretmenlerimiz; sabırla, sebatla ve azimle her şeyden önce ilgiyle ve sevgiyle geleceğe dair yeşerecek her umudun ışığı olmaktasınız." şeklinde konuştu.

 

Milli Eğitim ve Gençlik Spor Komisyon Başkanı Emrullah İşler, konuşmasının başında tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyleyerek "Yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz." dedi.

 

Konuşmalarının ardından il genelinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında "Öğretmen Sevgisi" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

"Öğretmen" konulu pandomim gösterisinin ardından Etimesgut ilçesinde görev yapan öğretmenlerden oluşan koronun şiir ve müzik dinletisi büyük beğeni topladı. Dinleti sonunda aday öğretmenlerin yemin törenine geçildi.

 

Program sonunda Öğretmen Marşı tüm salon tarafından coşkuyla seslendirilirken tüm öğretmenlere öğrenciler tarafından çiçek hediye edildi.

 

Programın ikinci bölümü Öğretmenler Günü adına düzenlenen yemekle devam etti. Programın bu bölümünde emekli öğretmenler hizmet şeref belgelerinin verilmesinin ardından Şehit Öğretmen Dilay Turan'ın babası Oğuz Turan'ın ve emekli öğretmen Süreyya Yılmaz'ın konuşmalarının ardından yemek eşliğinde müzik öğretmenleri tarafından misafirlere Türk musikisinin en güzel eserleri seslendirildi.

 

Program değerli protokol üyeleri ve öğretmenlerimizin hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

 24-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.