ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere "Etkili Sunuş, İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi" verildi.

Ankara Kalkınma Ajansınca Desteklenen Migport Ortaklığında "Etkili Sunuş, İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi Cezeri Yeşil Teknoloji MTAL' de gerçekleştirildi.  
Öğrencilere

Ankara Kalkınma Ajansınca Desteklenen Migport Ortaklığında "Etkili Sunuş, İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi Cezeri Yeşil Teknoloji MTAL' de gerçekleştirildi.

 

Mesleki Eğitimde Yenilikçi uygulamaları artırmak, öğrencilere girişimciliği sevdirmek, inovatif düşünmelerini sağlamak ve Liderlik yeteneklerini geliştirmek amacıyla düzenlenen eğitim Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine verildi. Alanında uzman bir kadro tarafından verilen eğitimde özellikle mesleki eğitim alan gençlerin girişimciliğe ve inovasyona bakış açısını kariyer planları ile örtüşür biçimde nasıl değerlendirebilecekleri üzerinde duruldu.

 

Eğitimde konuşan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım; ülke ekonomisinin gelişiminde yoğun şekilde ihtiyaç duyulan meslek elemanlarının yetiştirilmesinde meslek okullarının önemine değindi. Yıldırım; eğitime katılan öğrencilerinin stratejik önemi giderek artan bir alanda eğitim almalarının kendilerine avantaj sağlayacağını vurguladı. Öğrencilerinin bu avantajlarını; değişime ayak uydurarak, yeni fikirler geliştirerek ve kendi istihdam fırsatlarını yaratarak değerlendirmelerinin hem bireysel kariyerleri hem de ülke ekonomisi açısından olumlu sonuçlar doğuracağını belirtti.

 

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Aydın ise, Ankara Kalkınma Ajansınca Desteklenen Migport Ortaklığında "Etkili Sunuş ve İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi"nin önemine değinerek, bu tür eğitimlerin öğrenciler açısından olumlu sonuçlar doğuracağını düşündüğünü belirtti.

 

Ortaklığında "Etkili Sunuş, İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi" konulu eğitim sunumunda gençlerin kariyer planlarında mutlaka girişimciliği düşünmeleri gerektiğini, bunun öncelikli yolunun ise girişkenlikten, inovatif, araştırmacı ve bilgi paylaşımına açık olmaktan geçtiğini söyledi. Eğitimde inovasyon türleri çarpıcı örneklerle tanıtılırken, inovasyonun keşfedilmiş olanı icat etmeği değil değer yaratma yollarını keşfetmeyi hedeflediği, bu nedenle girişimcilerin gözünü henüz tanımlanmamış müşteri ihtiyaçlarına dikmeleri gerektiği vurgulandı.

 

Konuşmaların ardından eğitime katılan tüm öğrencilere eğitim katılım sertifikaları verilerek, öğrencilere başarı dileklerinde bulunuldu.

 

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından meslek lisesi öğrencilerine yönelik "Etkili Sunuş Teknikleri Eğitimi" düzenlenmiştir. Bu eğitim Abidinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik "Etkili Sunuş Teknikleri" konularında bilgi ve beceriler kazandırmaya yönelik bir eğitim verilerek becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

"Etkili Sunuş, İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi" ders ve atölye çalışmaları şeklinde öğrencilere veriliyor. "İnovasyon ve Girişimcilik Eğitimi" hızla değişen dünyada, öğrencilere yenilikçi bakış açısı kazandırmayı, yenilikçi yaklaşımları iş kazanımlarına dönüştürmeyi ve yenilikçi ortamları yönetmek için gereken araç, beceri ve stratejileri öğretmeyi amaçlıyor.

08-12-201908-12-201908-12-201908-12-201908-12-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.