ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Etimesgut´ta Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Daire Başkanı Feyzullah Çiftçi ile birlikte I. Dönem Sonu Okul ve Kurum Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplatısı´na katıldılar.  
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Etimesgut´ta Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Etimesgut ilçesi I. Dönem Sonu Okul ve Kurum Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplatısı Halk Eğitim Merkezinde yapıldı. Toplantıya, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Daire Başkanı Feyzullah Çiftçi, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım,Şube Müdürleri Necati Çırpan, Muzaffer Bircan, Hamit Şahin, Engin Erel, Şerifhanım Usta, Mustafa Deniz ile okul yöneticileri katıldı.

´İnsan faktörünü atlarsak başarılı olmanın imkânı yoktur.´

Hamza Aydoğdu, toplantıda okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmasında, “Ne kadar mükemmel bir sistem kurarsanız kurun, o sistemi yöneten insandır. İnsan faktörünü atlarsak başarılı olmanın imkânı yoktur. Genelgeleri, kanunları ve yönetmelikleri konuşmak yerine hayatın akışı içinde kaçırdığımız bu insani boyutları konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. İnsan ilgili olunca bilgili de oluyor, ilgili olunca işini de seviyor. Bizi biz yapan en önemli değerlerden birisi de samimiyettir. Bunu kaybetmemeliyiz, çünkü bizim kendimize yüklediğimiz misyonlar var. Birbirimizi sevmeliyiz, birbirimize kenetlenmeliyiz. Sevginin saygının aşamayacağı hiçbir güçlük yoktur.” diyerek sevginin, vefanın önemini vurguladı.

Yöneticilerin kibirli olmaması gerektiğini, yöneticilerin varlık sebebinin öğretmenler ve öğrenciler olduğunu ,çocukların iyi bir eğitim almaları için iyi bir eğitim ortamı hazırlamak birincil görevleri olduğunun önemini dile  getiren Aydoğdu, "Şefkat, sevgi her zaman prim yapar. İyilikler hiçbir zaman unutulmaz, empati yapmalıyız. Yaptığımız işin yani öğretmenliğin hakkını vermeliyiz.Birbirimize saygılı ve tutkun olmalıyız. Bir insan kötüyse uzun süre kendini gizleyemez, bir gün gerçek yüzü ortaya çıkar." dedi.

"Okullar müdürleri kadardır."

 Aydoğdu, okul müdürlerinin okul ortamındaki öneminden bahsederek “Bizler eğitimi, okulda yaşanan sıkıntıları okul müdürlerinden daha iyi bilemeyiz.” ifadelerini kullandı. Türkiye´de herkesin eğitim konusunda uzman kesilerek eğitimcileri eleştirdiğini belirterek, "Biz 1 milyon öğretmeni, 65 bin kurumu, 10 milyon 500 bin ilk öğretim öğrencisi, 6 milyon 30 bin ortaöğretim öğrencisi, 9 milyon 800 bin yaygın eğitim öğrencisi, çalışanı, öğretmeni ve öğrencisiyle 27 milyonluk kocaman, sevgi dolu bir aile olarak dünyadaki 196 ülkenin nüfusundan daha fazlayız." dedi.

Bakanlığın mesai kavramı gözetmeden, sevgisini ve ilgisini çocuklara aktaran bir fedakarlar ordusu olduğunu savunan Aydoğdu, bilgilerini Türk bayrağının dalgalandığı her yere götürdüklerini söyledi."Bu kadar büyük bir sistemin organizasyon şemasının sevk ve idaresi dünyanın hangi ülkesinde var? Elbette aksaklık ve hatalarımız var. Gelişen dünyadaki yenilikler eğitime adapte edilecek." değerlendirmesinde bulunan Aydoğdu, Türk eğitim sisteminin diğer ülkelerle karşılaştırırken, bu ülkelerin nüfuslarının da dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Toplantı sonundaEtimes gut Kaymakamı Fuat Gürel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, günün anısına Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu´ya plaket ve çiçek takdiminde bulundular.

 

12-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

 

 

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.