ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TBF arasında “Basketbol Saha Projesi" iş birliği protokolü imzalandı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun katılımıyla düzenlenen törende "Basketbol Saha Projesi" iş birliği protokolü imzalandı.
Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TBF arasında “Basketbol Saha Projesi" iş birliği protokolü imzalandı

Törende konuşan Bakan Selçuk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesiyle ve teveccühüyle bu göreve geldiğim günden beri gerçekten heyecanlıyım, ekip arkadaşlarımız çok heyecanlı ve ‘iş yapalım, gerçekten üretelim’ şuuru içerisindeyiz. Bunu yaparken aslında yalnız olmadığımızı, bunun bir toplumsal proje ve toplumsal taahhüt olduğunun da farkındayız. Sayın kabine üyelerine de teşekkür ediyorum. Hepsi Millî Eğitim Bakanlığının arkasında ve Bakanlığımıza ‘nasıl destek oluruz’ diye beyan ediyorlar.” diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na da teşekkür eden Bakan Selçuk, “Sevgili Başkanımız Hido’ya teşekkür ediyorum. Bana geldiğinde ´bir senedir uğraştığımız bir protokol var. Bu protokol bir türlü yapılamıyor.´ dedi. Hızlıca protokole baktım ama hızlıca dediğim 1 dakika sürdü. Dedim ki ´protokol kahvenizi içene kadar tamamlanıyor´ sanırım espri yaptığımı zannetti. Çünkü yüzünde bir sevinç ifadesi yoktu. Ekip arkadaşlarımız işin bürokratik cephesini hallettiler.” diye konuştu.

"Bu Bakanlıklar, güzellikler çocuklara hürmet için var"

Sporun önemine değinen Bakan Selçuk, projenin, çocukların sporla ve sanatla buluşmasının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Gerçekten iş yapalım ve üretelim. Bu Bakanlıklar, güzellikler çocuklara hürmet için var. Biz onların gelecek tasavvuru için buradayız. Bunlar bir hizmet vesilesi ve aracı. Bu projede inanılmaz bir emek var ve bu projenin çocuklarımızın sporla ve sanatla buluşmasını ne kadar önemli olduğunun vurgusu olduğunu düşünüyorum. Sporun ve sanatın ince ayarından geçmemiş olan çocukların şahsiyet ve duygu eğitimi tamamlanamaz. Bundan dolayı biz bu meseleyi, yani sporu ve sanatı ısrarla ve ısrarla vurgulayacağız.”

Bir kaç ay önce yaşadığı bir olayı da paylaşan Bakan Selçuk, “Okul bahçesinde çocukları gördüm. Basket potasının önünde bir çocuk elinde top yok ama potaya bakarak ve vücudunu esnetiyordu. Orada bir top ve saha eksikti ve kırık potanın düzelmesi lazımdı. O çocuğun hareketini destekleyen bir hareket olarak ben bizim projemizi ‘Haydi Sahaya Projemizi’ çok çok önemsiyorum. Bundan dolayı da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte olmaktan şeref duyuyorum.”

Bakan Selçuk, konuşmasının sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na teşekkür etti.

İmza töreninde, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan TÜRK, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticisi Ömer Onan, Millî Takımlar Menajeri Kerem Tunçeri, Millî Takımlar ve Erkek Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncuları Semih Erden ile Doğuş Balbay, eski millî kadın sporcular Yasemin Horasan ve Nevriye Yılmaz da yer aldı.


03-09-201803-09-201803-09-201803-09-2018


İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.