ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Masallar Diyarı" e-Twinning Projesi Başlıyor

Ağa Ceylan İlkokulu 1-L sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Tuğçe Çalık rehberliğinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde "Masallar Diyarı" e-Twinning projesine başlıyor.


Ağa Ceylan İlkokulu 1-L sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Tuğçe Çalık rehberliğinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde "Masallar Diyarı" e-Twinning projesine başlıyor.

 

Proje kapsamında; masal, tekerleme gibi somut olmayan kültürel miraslarımızı gelecek kuşaklara okul öncesi ve ilkokul çağlarından itibaren aktarabilmek için haftada bir gün sınıfta, bahçede, parkta vb. mekânlarda masallar anlatılacak.

 

Ağa Ceylan İlkokulu Müdürü Mehmet Selim Savaş, 1-L Sınıf Öğretmeni Tuğçe Çalık, Okul Aile Birliği Başkanı ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım'ı ziyaret ederek "Masallar Diyarı" e-Twinning Projesi hakkında bilgi verdiler.

 

Sınıf Öğretmeni Tuğçe Çalık; masal öncesi ve sonrası uygulayacakları resim, oyun, müzik, drama, üç boyutlu masal öğeleri tasarlama vb. etkinliklerle öğrencilerin yaratıcılığını, kendini ifade etme becerilerini, hayal güçlerini, zihinsel, psiko motor ve sosyal-duygusal gelişimlerini en üst seviyeye çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Çalık, "Eğitim bir bütündür anlayışıyla proje sürecine aile veya aile büyüklerini de katarak sınıfta veya sınıf öğretmenin uygun gördüğü bir mekânda masal anlatmalarını sağlayacağız." dedi.

 

Sürekli yenilenmenin ve yenilikleri takip etmenin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, e-Twinning projelerinin bu açıdan çok faydalı olduğuna dikkat çekerek projeler konusunda Etimesgut ilçesinin önemli çalışmalara imza attığını vurguladı ve bu kapsamda yürütülen "Masallar Diyarı" projesine destek vereceklerini söyledi.

29-11-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.