ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarının Tanıtımı Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün “imam hatip okullarında eğitimin niteliğini geliştirecek çalışmalar yapmak, okulların kamuoyunda tanıtımına yönelik etkinlikler planlamak” faaliyetleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen okul tanıtımı çalışmaları devam ediyor.
İmam Hatip Okullarının Tanıtımı Yapıldı

Etimesgut Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, ÖNDER Etimesgut İlçe Temsilciliği ve Etimesgut Mevlana Camii Derneği´nin katkılarıyla Etimesgut ilçesindeki tüm ortaokul müdürlerinin, müdür yardımcılarının ve TEOG tercihlerinden sorumlu rehber öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen okul tanıtım programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım katıldı.

İmam hatip okullarının tanıtımı için düzenlenen programda konuşan Yıldırım, imam hatip okullarının önemine değinerek “Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında kemiyeti ihmal etmeden keyfiyeti merkeze alan bir anlayışla, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza, yaşayacakları çağın bilgi ve becerilerini vermeye çalışmaktayız. Özellikle insanlığın küresel barışa daha çok muhtaç olduğu çağımızda öğrencilerimizi millî, manevi, ahlaki ve insani değerlerle kuşanmış; kendi kültürüyle bütünleşmiş, farklı kültürlerle barışık; ülkesine ve insanlığa faydalı olma idealinde sahip bireyler olarak yetiştirmenin çaba ve gayreti içerisindeyiz.” dedi.

 

Etimesgut ilçesinde bulunan Erdem Ertan İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Okan Koç İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Yakup Kozan İmam Hatip Ortaokulu, Ahi Mesut İmam Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere beş İmam Hatip Ortaokulu; Eryaman Şehit Okan Koç İmam Hatip Lisesi, Etimesgut Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nene Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi olmak üzere de dört imam hatip lisesinin tanıtımı ortaokul idarecilerine ve rehber öğretmenlere yapıldı. Toplantıda Etimesgut Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesinin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından itibaren fen ve sosyal bilimler programı uygulayacağı vurgulandı.

 

14-07-201714-07-201714-07-201714-07-2017

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.