ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım'ın Ramazan Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım'ın Ramazan Bayramı Mesajı

Alem-i İslam'a rahmet su gibi 

Aksın bayram olsun bayramlarınız 

Evleriniz cennet kokusu gibi 

Koksun bayram olsun bayramlarınız

 

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Bayramlar, paylaşmak demektir. On bir ayın sultanı olan Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramı'na kavuşmanın mutluluğunu, yardımlaşma ve gönül gönüle olma duygusunu bir kez daha yaşıyoruz.  İnsanların kalplerine sevgiyi, kardeşliği ve güzellikleri doldurduğu bayram sevinçlerinin kalıcı olması dileğiyle, herkesin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyorum.

Ramazan ayı, bizlere bir kez daha kardeş olduğumuzu, birbirimizle sıkı bir dayanışma içinde olmamız gerektiğini hatırlattı. Ramazân-ı Şerîfin rahmet, mağfiret ve bereketle geçen günlerinin ardından Ramazan Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.

Yakında olsun, uzakta olsun sesini duyduğunuz, elini tuttuğunuz, kapısını çaldığınız, sarıldığınız, konuştuğunuz insanlarla güzeldir bayramlar. Bayramlar ziyaretlerle, elini tutan bir elle, umutla, sevindirdiğin kişilerle bayramdır. Büyüklerimizi, dostlarımızı, sevdiklerimizi arayıp sevgimizi sunmak için ne güzel fırsattır bayramlar. Bu nedenle bayrama buruk giren yetimleri, öksüzleri, şehit evlatlarını unutmayalım; onları sevindirmeyi, başlarını okşamayı, bayram sevincimizi onlarla paylaşmayı ihmal etmeyelim.

Sevinçlerimizi, mutluluklarımızı, dertlerimizi, ibadetlerimizi ve dualarımızı paylaşmak ve daha güzel günlere ulaşmak dileği ile bayramın tüm gönüllere; ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa huzur, saadet, selamet getirmesini temenni ediyor, tüm İslâm âleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Ayfer YILDIRIM

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

03-06-2019

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.