ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 96. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Savaşı ile Türklere açılan Anadolu kapıları, milletimizin davası uğruna geri dönmeyi düşünmeden cepheden cepheye atlayarak kahramanlık destanı yazması, 26 Ağustos 1922 tarihinde yeniden vücut bularak 30 Ağustos 1922’de tecelli etmiştir. 

30 Ağustos; 96 yıl önce garbın muazzam güçlerine karşı şarkın yokluklar içerisinde et, tırnak; kazma kürekle kazandığı en büyük zaferdir. 30 Ağustos; asırlardır hür yaşamış bir milletin canları pahasına, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde geleceklerini değiştirdikleri bir destanın adıdır.

Tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, milletimiz daima ülkesine sahip çıkmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. 30 Ağustos Zaferi de bağımsızlığı elinden alınmaya kalkışılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, inşallah, bugün yaşadığımız tüm tehditleri de bertaraf edecektir. 

Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, gazilerimizi, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor vatandaşlarımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Ayfer YILDIRIM 
İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.