ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşa etmektir. Böyle büyük ve mukaddes bir yükün taşıyıcısı olan öğretmenlerimiz; sabırla, sebatla ve azimle her şeyden önce ilgiyle ve sevgiyle mesleklerini icra etmekte ve geleceğe dair yeşerecek her umudun ışığı olmaktadır.

Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealist, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insan olmaktır öğretmen olmak.

Aydınlattığı her beyinde çoğalmak, boğduğu her karanlıkta bahar toprağı olmaktır öğretmen olmak.

Öğretmenlik bir gönül işi, gönülleri tutuşturan sevda ateşidir.  Kısaca bir toplumun geleceği için ümit ve güven kaynağıdır öğretmen olmak.

Milli Şairimiz Mehmet Akif öğretmeni şu mısralarında ne güzel ifade etmiştir: ‘’Muallimim’’ diyen olmak gerektirir imanlı, edepli, sonra liyakatli sonra vicdanlı. Bu dördü olmadan olmaz; çünkü vazife büyük…’’

Vazife gerçekten çok büyük…

Bize bir harf öğretenin karşısında saygıyla eğilmeyi düstur edinen köklü ve büyük bir medeniyetin mensubu olan bizler, öğretmenliği Peygamber mesleği olarak görmekte, öğretmenlerimizi anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber saymaktayız.

Ülkemizin en ücra köşelerinde, farklı iklim ve coğrafyalarda, türlü zorluklara rağmen fedakarca görev yapan, vatanına sahip çıkma bilinci ile kuşanmış erdemli bireyler yetiştirmek için canla başla çalışan, yedi veren güller gibi vatan, bayrak kokan, ilim, irfan kokan, öğrenciler yetiştiren öğretmenlerimizin büyük özveri ve fedakârlıkla hizmetlerine devam edeceklerine inancım sonsuzdur. Şüphesiz ki ülkemiz, bu eşsiz eğitim kahramanlarının omuzları üzerinde yükselmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyoruz. Çabalarıyla, fedakârlıklarıyla bugünü ve yarınlarımızı inşa eden, neslimizin mimarı olan öğretmenlerimizi sevgiyle selamlıyor, tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Ayfer YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.