ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım´ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım´ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Geceye yenilmeyen her kişiye, ödül olarak bir sabah ve bir gündüz, bir güneş vardır.

Sezai Karakoç

Ve 15 Temmuz gecesi ki -senelere bedel- o gecede bizler yenilmedik…

Türkiye Cumhuriyeti bir yıl önce, 15 Temmuz akşamı FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimine maruz kaldı. O gece ülkemiz büyük bir demokrasi sınavı vererek "İstiklalimize, istikbalimize gelecek kurşunlar, öncelikle sinemize gelsin." sözleriyle kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile milletin iradesine, istiklaline, istikbaline göz diken hainlere muhteşem bir kıyamla karşılık verdi. En ümitsiz anımızda yanan bir iman şûlesiyle 249 şehidimiz cihanı birer yıldız olup aydınlattı.

Türk milletinin tarihinde asla unutulmayacak bir asır süren o geceyi aydınlık sabaha kavuşturan kahramanlar, 15 Temmuz destanını tarih sayfalarına altın harflerle yazdılar.

Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara çıkan, kışlaların önüne yığılan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önünde nöbete duran, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde gören bu vatanın kahraman evlatları, yüreklerindeki iman ve vatan aşkıyla meydanlara dökülerek şehadete kendi salalarını işite işite koşar adım gittiler; göğüslerini, alınlarını hainlerin kurşunlarına siper ederek vatan topraklarını ecdadı gibi kanlarıyla suladılar. "Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez" ruhu ile elde bayrak, dilde tekbir ile çıktılar Allah’tan başkasını kendilerine Rab edinenlerin karşısına… Toplu vurdu yürekler, o yürekleri ne tank ne silah sindiremedi.

“Korkaklıkta zillet, cesarette izzet vardır.” Milletimizin, şehit ve gazilerimizin kahramanlığı ve cesareti her türlü takdirin üzerindedir. ‘Asım’ın Nesli’ namusu bildiği vatanını çiğnetmemiş, cesaretleriyle izzeti seçmişlerdir. Biz o gece iman, İslam ve vatan aşkını sinelerde bir kez daha harlayan, darbelere “Dur!” diyen, karanlığı nurani bir halka gibi yarıp camilerden göğe yükselen salalarla ölüme koşar adım giden vatan evlatlarının gözünde en ufak bir korku emaresi görmedik. O kahramanlar ki kutsal değerlerimizi kullanarak insanları aldatanların maskesini düşürmüş, ülkemize diz çöktürüp topraklarımızda yakılmak istenen fitne ateşini söndürerek zalimlerin kurduğu tuzakları başlarına geçirmişlerdir.

Hak için, vatan için, inandığı dava için, tarihi destan olan bu millet yeniden bir destan yazdı o gece; yine yazar ve yazacaktır da…

Ebreheler var oldukça, Ebabiller hep var olacaktır…

 “Allah yolunda öldürülenlere ölüler denilmemesini” emreden bir inancın mensuplarıyız. Mehmet Akif’in “Sana ağuşunu açmış duruyor peygamber” hitabının muhatabı şehitlerimiz bizim için azizdir; hatıralarına ve ideallerine sahip çıkmak görevimizdir. Onların emaneti olan ailelerimizin vakur ve asil duruşları da bizleri onurlandırmaktadır.

Hain darbe girişimi karşısındaki vakur ve cesur tutumuyla tüm dünyaya örnek olan; vatanına, milletine, milli iradeye sahip çıkan bu asil Türk milletinin bir ferdi olmak bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümünde yine “sen” “ben” demeden “biz” olup “Vatan da meydanlar da bizim!” diyerek demokrasi nöbetleri tutarak birlik ve beraberliğimizin asla bozulamayacağının mesajını veriyoruz.

Bizler 15 Temmuz’da bir milletin yeniden şahlanışına, yeniden dirilişine şahit olduk.  Şimdi daha güçlü söylüyoruz ki biz bir oldukça, tek yürek, tek millet oldukça hiçbir güç bizi yenemeyecektir.

Bizler direnişten, dirilişe yönelen mücadelenin tam anlamıyla başarıya ulaşması için “Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun.” sorumluluğuyla bayrağımızın daha yüksekte dalgalanması ve ülkemizin itibarının yükselmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Demokrasiden, milli iradeden yana kararlı tavrımızı ve şehit aileleriyle dayanışmamızı sürdüreceğiz. Çağlardan çağlara, kuşaklardan kuşaklara süregelen kardeşliğimizle, topyekün milletimizle mücadele edeceğiz. Allah, milletimize bir daha böylesi acılar ve badireler yaşatmasın.

Bu vatan için, bu bayrak için, bu milletin birliği bütünlüğü için canını seve seve veren, 15 Temmuz gecesi Hak yolunda gözünü kırpmadan şehadete yürüyen şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükran duygularımı sunuyor, şehit ailelerinin acılarını en kalbi duygularımla paylaşıyorum.

Ayfer YILDIRIM

Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.