ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, Oryantiring Şampiyonlarını Ağırladı

Etimesgut Faruz Nafiz Çamlıbel Anadolu Lisesi Oryantiring sporcuları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün Okul Sporları Daire Başkanlığı ile Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Okul Sporları Federasyonu tarafından 19 Mart’ta Manisa’da düzenlenen Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nda birinci oldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, Oryantiring Şampiyonlarını Ağırladı

İtalya’nın Palermo şehrinde 22-28 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Dünya Liseler Arası Oryantiring Şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkını kazanan Etimesgut Faruz Nafiz Çamlıbel Anadolu Lisesi okul takımı öğrencileri Muhammet Ürün, Uğur Üstündağ, Ümit Üstündağ, Yakup Göker, Yasin Mert Türkoğlu ile Okul Müdürü Yakup Ünsal, Beden Eğitimi Öğretmeni Özlem Boyar, Antrenör Erdi Aslan’dan oluşan heyet İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım’ı ziyaret etti.

315 sporcunun katıldığı okullar arası Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nda 6 kilometrelik parkurda zamanla yarışan sporcular, ellerindeki harita ve pusulalarla ormanlık alandaki zorlu parkurları geçmek ve hedefleri bulmak için performans gösterdiler.

Finale çıkma başarısı gösteren 63 okul takımının kıyasıya mücadelesi sonucunda,  ”Genç Erkekler-B” kategorisinde Etimesgut Faruz Nafiz Çamlıbel Anadolu Lisesi okul takımı Türkiye birincisi olmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Faruz Nafiz Çamlıbel Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yakup Ünsal, Beden Eğitimi Öğretmeni Özlem Boyar, Antrenör Erdi Aslan´dan yapılan spor faaliyetleri ve ortantiringde elde edilen başarı hakkında bilgi aldı.

Okul Müdürü Yakup Ünsal, öğrencilerinin elde ettikleri başarıdan dolayı gurur duyduklarını, oryantiring spor dalında okullarının merkez haline geldiğini belirtti.

Amaçlarının oryantiring sporunu yaymak ve Etimesgut ilçesindeki sporcuları en iyi seviyeye getirerek ülkemizi temsil etmek olduğunu ifade eden Antrenör Erdi Aslan, "Oryantiring sporu, harita ve pusula ile hedef bulma sporudur. Özellikle küçük çocuklarda yapıldığında kişiliği üzerinde çok olumlu etkileri var. Hem bedeni hem de beyni harekete geçirerek kişisel gelişeme de ciddi katkı sağlıyor. Öğrencilerimiz 2002 doğumlu. Bu yıl İtalya’nın Palermo şehrinde düzenlenecek olan Dünya Liseler Arası Oryantiring Şampiyonasına beş yıldır aralıksız çalışıyoruz." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye birincisi olan sporcuları kutlayarak, gençlere fırsat verildiğinde önemli başarılara imza atacaklarını söyledi.

Öğrencilerden elde ettikleri başarılar hakkında bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım, “Sizlerin başarısı ile Etimesgut’un adının oryantiringde başarı ile anılmasından gurur duyuyoruz.  Sizlerin daha da ileriye geçerek bu sporu geliştireceğinize ve büyük başarılar kazanacağınıza inanıyoruz. Türk çocukları olarak sizlerin erken yaşlardan itibaren bu tür sportif faaliyetlerle ilgilenip zararlı alışkanlıklardan uzak durmanız ve arkadaşlarınıza bu anlamda örnek olmanız, akademik başarıyla birlikte kültürel, sosyal ve sportif alanlarla ilgilenmeniz bizleri mutlu etmektedir. Gösterdiğiniz gayret ve başarının lise ve üniversite hayatınızda da devam etmesini isterim." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, sporcuları başarılarından dolayı kutlayarak, spor alanında başarıların artması için Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman destekçi olunacağını sözlerine ekledi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yıldırım, Oryantiring Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye birincisi olan sporcular ile toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencileri, öğretmenlerini ve okul yöneticilerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.  

 

24-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.