ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer YILDIRIM, Okul Müdürleri ile Tanışma Toplantısı Yaptı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer YILDIRIM, Okul Müdürleri ile Tanışma Toplantısı Yaptı

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer YILDIRIM, ilçemizde bulunan okul öncesi eğitim kurumlarının müdürleri ile ilkokul müdürlerinin katıldığı bir tanışma toplantısı yaptı.

   Fatma-Hacı Hüseyin Akgül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya ilçemizde bulunan okul öncesi eğitim kurumlarının müdürleri ile ilkokul müdürlerinin yanı sıra şube müdürleri; Hamit ŞAHİN, Muzaffer BİRCAN, Engin EREN, Mustafa DENİZ de katıldı.

   Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer YILDIRIM; okullarda kullanılan yardımcı ders kitapları ve diğer yardımcı materyallerin kullanılması konusunda hassas olunmasına dikkat çekti. YILDIRIM, Milli Eğitim Bakanlığı’nın FETÖ başta olmak üzere çeşitli terör örgütlerinin kendilerini gizleyerek, ders kitaplarına sızmalarına karşı mücadele vermeye devam ettiğini vurgulayarak müfredatı destekleyen yardımcı materyallerin kullanılabileceğini ancak bu konuda titiz bir yaklaşımın gerekliliğine işaret etti.

   Okullarda alınacak  Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri’ne de değinen Ayfer YILDIRIM; ilçemizde uygulanan emniyet ve güvenlik tedbirlerinin birim amirleri, ilçe milli eğitim müdürü ve okul/kurum müdürleri tarafından sağlanacağını, istenildiğinde sıralı birim amirlerine raporlanacağını, etkin ve sürdürülebilir şartların sağlanması için de sürekli denetim yapılacağını belirtti. Ayfer YILDIRIM, “Okul/kurumlarımız ile özel eğitim kurumları ve barınma merkezlerinde üzücü olaylarla karşılaşılmaması, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin güvenle yürütülebilmesi için ilgideki mevzuat esasları doğrultusunda emniyet ve güvenlik tedbirleri aksatılmadan uygulanacaktır.” dedi. 

   Okullarda hijyene önem verilmesine de vurgu yapan Ayfer YILDIRIM, kantin, yemekhane, kafeterya, büfe, çay ocağı, vb. yerlerin taşıması gereken gıda güvenliği ve hijyen şartlarını taşıyıp taşımadıklarının denetlenmesi gerektiğini belirtti.

   Yazışmalara zamanında cevap verilmesini isteyen Ayfer YILDIRIM, iletişim konusuna da değinerek okul ve kurum müdürlerinin kendisine her zaman rahatlıkla ulaşabileceklerini söyledi. 

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer YILDIRIM, okul öncesi ve ilkokul müdürlerinden okulların eksiklikleri hakkında bilgi aldı.

 

10-11-201610-11-201610-11-2016

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.