ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Ebreheler var oldukça, Ebabiller hep var olacaktır.

 

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır.

15 Temmuz gecesi millet olarak tarihimizin en zor, en uzun ve karanlık gecelerinden birini yaşadık. 15 Temmuz´un üzerinden iki yıl geçti. O gece kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle sivil toplumuyla medyasıyla yediden yetmişe her kesimden vatandaşımız özgürlüğüne, bağımsızlığına, bayrağına sahip çıktı. Onurunu, iradesini, aklını satan hainlere karşı 15 Temmuz gecesinde milletimiz tüm renklerini, tüm farklılıklarını geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek, tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir. Yüce Rabbimiz, bütün unsurlarıyla milletimize kenetlenmeyi nasip etti o gece. Hiç kuşkusuz millet olarak sahip olduğumuz bu birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu en büyük nimetlerden biridir.

“Korkaklıkta zillet, cesarette izzet vardır.” Milletimizin, şehit ve gazilerimizin kahramanlığı ve cesareti her türlü takdirin üzerindedir. O gece ebabil kuşları, fil ordularına karşı mücadele etti. Yalnız bir farkla: Bu sefer filler havada, ebabiller yerdeydi. O gece, yerde duran ve mücadele eden insanlar, en az Ebabil kuşları kadar şanlıydı. Ve Allah yine bizimle beraberdi. O gece şehadet şerbetini içmek için ölüme koşan milyonlar vardı. O şehitler ki salalarını dinleyerek şehadet şerbetini içtiler. Hak için, vatan için, inandığı dava için, tarihi destan olan bu millet yeniden bir destan yazdı o gece; yine yazar ve yazacaktır da… Ebreheler var oldukça, Ebabiller hep var olacaktır.

15 Temmuz, Malazgirt, İstanbul´un Fethi, Kut’ül Amare, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Zaferi gibi tarihimizin dönüm noktaları arasında yerini almıştır. Milletimiz, tarihin nesnesi değil, öznesini olduğunu, tarih yapıcı bir millet olduğunu tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır.

Bu doğrultuda birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi, milli menfaatlerimizi, milli onurumuzu Türkiye´nin değerlerini, maneviyatımızı asla unutmayacağız. Biz biriz, beraberiz, hep beraber Türkiye´yiz. Yeniden diriliş hikâyesinin her harfinde her satırında o geceyi ve önüne geçilen tehlikenin izlerini silmek ve yeniden vuku bulmasını engellemek adına devletimizin tüm organ ve imkânlarıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz´u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Allah bu aziz milletin önünü kesmek isteyenlere fırsat vermesin ve bu uğurda canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizin şehadetini kabul etsin. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Bu vatan için, bu bayrak için, bu milletin birliği bütünlüğü için canını seve seve veren, 15 Temmuz gecesi Hak yolunda gözünü kırpmadan şehadete yürüyen şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükran duygularımı sunuyor, şehit ailelerinin acılarını en kalbi duygularımla paylaşıyorum.

Ayfer YILDIRIM

Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.