ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemini tamamlamış olduğumuz bugünde, eğitim öğretim sürecinin önemli bir parçası olan yarıyıl tatilinin tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönemini tamamlayarak çalışmalarınızın karşılığı olan karneleri alma heyecanınızı ben de sizinle paylaşıyorum. Birinci dönem boyunca gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum.

Karneleriniz, sizin kişiliğinizin veya zekanızın göstergesi değil sadece bir dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın sonucu, güçlü ve zayıf yönlerinizi görmede bir aracınız olacaktır. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun; kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin. Sizlerin gerekli çıkarımları yaparak, önümüzdeki dönem düzenli ve planlı bir çalışmayla varsa eksikliklerinizi telafi edeceğinize inanıyorum. Asıl önemli olan sizlerin temel değerlerimize, üzerinde yaşadığımız vatana, mensubu olduğumuz ümmet ve millete sadakatle bağlı olacak şekilde yetişmenizdir. En temel vazifemiz ve nihai gayemiz de bu olmalıdır.

Sizler bu ülkenin geleceği, yarınlarısınız. Sizlerin başarısı, ülkemiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Sizleri en güzel şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin ve ailenizin maddi ve manevi emeğini boşa çıkarmayarak, ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağımızdan hiç şüphem yoktur. 

Tatilinizi dinlenerek, sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak, sportif faaliyetlerde yer alarak geçirebilirsiniz. İlgi alanlarınıza göre kendinizi geliştirmeye yönelik çalışmalar yapın ve aktivitelere katılın. Unutmayın ki not kaygısı olmadan sanatın ve edebiyatın zevkine varmak çok değerlidir. Tatil dönemleri öğrencilerimizin zihinsel ve bedensel olarak kendinizi dinlendirdiğiniz; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere daha etkin bir şekilde katıldığınız zaman dilimleri olmalıdır. Bu bağlamda, akraba ziyaretleri ve aile fertleri ile birlikte katılacağınız etkinlikler, büyük bir önem ifade etmektedir. Bilgisayar oyunları yerine, arkadaşlarla birlikte oynanan ve değerlerimizi pekiştiren geleneksel oyunlarımızla vakit geçirmenizin önemli olduğuna inanıyorum.

Sevgili evlatlarımız, başarılarınızın artarak devamını diliyor; sizlerle gurur duyduğumuzu ve her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğe sahip olan sizleri her türlü özverili çalışmalardan ve göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayı kutluyorum.

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük gücün hiç şüphesiz ki eğitimin ve fedakârca çalışan siz öğretmenlerin payı çok büyüktür. Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyoruz.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız adına gösterdiğiniz şefkat, gayret ve fedakârlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal ve en anlamlı çalışmadır. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilinçle evlatlarımızı yetiştirmek ve ülkemizi çağın ilerisine taşımak için çıktığımız bu yolda tüm azmimiz ve gayretimizle birlikte, omuz omuza yürüyeceğiz.

Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır. Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gösterdiğiniz tüm gayretiniz için de teşekkür ediyorum. 

Değerli Velilerimiz,

Her birini ayrı bir değer olarak gördüğümüz çocuklarımızın karne heyecanına ortak olduğumuz bugünde evlatlarını çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen, donanımlı, milli ve manevi değerlerine sahip, sağlam ve güçlü bireyler olarak yetiştirmek adına gösterdiğiniz çabalardan dolayı da siz değerli velilerimizi de kutluyorum.

Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması, şahsiyetlerinin şekillenmesi ve iyi bir meslek sahibi olmaları için sizler de büyük özveride bulundunuz.  Bugün, çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız. Başarılıyken baş tacı ettiğiniz evlatlarınıza başarılı olamadığı zamanlarda da anlayış göstermeniz ve varsa sorunları çözmeye çalışmanız, onlara her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirecek ve güven duygularını güçlendirecektir. Bizlere emanet ettiğiniz en kıymetli varlıklarınız olan çocuklarımızın başarılarını sadece nottan ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz.

Tatil döneminde evlatlarınızla daha çok vakit geçirmeniz daha güzel yarınlar adına önemli olduğunu biliyorsunuz. Tatil döneminde; çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak, onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişimlerine, okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağımızı unutmayalım. 

Bu düşünce ve inançla geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizi hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ve değerli velilerimize teşekkür ediyor; iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Ayfer YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.