ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım´ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım´ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım´ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Öğretmenler, Sevgili Çocuklar ve Saygıdeğer Veliler,

Huzurlu bir tatil döneminin ardından 17 Eylül 2018 Pazartesi günü yeni bir eğitim-öğretim yılına hep birlikte başlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle ülkemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz.

Dünyamızın akıl almaz bir hızla değiştiği, yeni iletişim ve ulaşım araçlarının sınırları kaldırdığı bir dönemin içerisindeyiz.  Değişen ve gelişen dünyamızda eğitimin de bu değişime ve gelişmeye ayak uydurması gerekir. Eğitim camiasının bireyleri olan bizler de bu değişimi yönlendirmek, onu toplumumuzun faydasına olacak şekilde kanalize etmek, pergelin bir ayağını değerlerimize, buraya sabit kılacak, diğer ayağıyla da tüm dünyayı Mevlana’nın dediği gibi dolaşacak şekilde eğitimde değişime ayak uydurmak gibi bir mesuliyetimizin olduğunun bilincindeyiz.

Bir milleti yücelten ve ilerleten onun eğitimdeki başarısıdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar aydınlık olacaktır. Yeni Türkiye’yi inşa etmek için özgüveni yüksek, kendi medeniyet değerleriyle barışık, potansiyelinin farkında bir nesil yetiştirmek zorundayız. Bu nedenledir ki insanı eşrefi mahlukat, yani yaratılmışların en şereflisi olarak gören ve fıtratı merkeze alan bir eğitim sistemimiz ile akademik başarının yanı sıra aklıselim, kalbiselim nesiller yetiştirmek başlıca hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkaracak olan yegane gücümüz, en kıymetli sermayemiz, bugünün yetişmekte olan çocuklar ve genç kuşaklarıdır. Onlara ne kadar kaliteli, yüksek standartlı bir eğitim verebilirsek hedeflerimize o derece yaklaşırız. Eğitim sayesinde ancak okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri ve iddiaları olan nesle sahip olabiliriz.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin donanımlı fertler olarak yetişmesinde en önemli görev, öğretmenlerimizle birlikte ailelerimize düşmekte. Bilinmelidir ki çözüm odaklı düşünmeyi öğreteceğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz, lider Türkiye´mizin geleceğini inşa edecektir.

Yarınlarımızı emanet ettiğimiz, sonsuz sevgi ve sabırla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş öğretmenlerimize minnettarız. Özveriyle çocuklarımızı yetiştiren sizlersiniz. Socrates’in söylediği gibi “Dünyada her şeye değer biçilebilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez.” Geleceğimizin mimarları olan öğretmelerimizin onlara emanet edilen çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacaklarına olan inancım tamdır. Öğretmenlerimize inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

Eğitim öğretim yılı boyunca heyecanımızı ve coşkumuzu kaybetmeden sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde azimle kararlılıkla tüm eğitim camiamız ile birlikte çalışacağız.

Bu düşüncelerle, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk kez okul heyecanı yaşayan yavrularımız başta olmak üzere tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve eğitim camiamız için hayırlar getirmesini temenni ediyor, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyorum.

Ayfer YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.