ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılını Etimesgut’ta huzurlu bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu ve bu mutluluğa ortak olacak ailelerimizin heyecanını canı gönülden paylaşıyoruz. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bir yıl boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve uzun bir tatili hak ettiniz. Her birinizi gayretlerinizden dolayı kutluyorum. Şimdi ailenizle birlikte karnenizi alarak sevincinizi doyasıya yaşamanızı istiyorum. Çünkü karnenizde sizin bir dönem boyunca özel çabalarınız, başarılarınız, sevinçleriniz var. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu fertler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günlerde karnenizdeki notlar ne olursa olsun ailelerinizin ve bizlerin size olan sevgisi azalmayacaktır. Öğretmenleriniz, velileriniz olarak sizlerden güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz. Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, spor yaparak, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılarak, eğlenerek ve ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak değerlendirmenizi öneriyorum.

Kıymetli Veliler,

Büyük fedakârlıklar yaparak yetiştirdiğiniz çocuklarımız bugün karnelerini alıyor. Asıl olan çocuklarımızın düşünce ve isteklerine değer verip onların başarısını aldığı notlara indirgemeden; karne notlarını, istek, ilgi ve yeteneklerini, hoşgörü, sabır ve sevgi çerçevesinde değerlendirmenizdir. Çocukların onların kapasiteleri ve bireysel özellikleriyle güçlü olduğu alanlarda kendilerini gerçekleştirmelerine fırsat vermektir. Hoşgörü, sevgi ve sabırla yol aldığımızda çocuklarımızın notlarının da zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızı hayata hazırlama sürecinde doğru rehberlik yaparak güzel yarınlara birlikte taşıyabileceğimize inanıyorum. Çocuklarımızı başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi, nitelikli bir insan olarak yetişmesi, milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirme sürecindeki değerli katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Değerli Öğretmenlerim,

Bir yıl boyunca geleceğimizi şekillendirmeye aday çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek için büyük emek sarf ettiniz. Öğrenme aşkını ve ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Gelecek yıllarda, öğrencilerimizin hayatta sağlam adımlarla yol alacağı pek çok değer kattınız. Öğrencilerimize kattıkları değerler için ve bunu yaparken gösterdikleri özveri ve fedakarlıklardan dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

2017-2018 eğitim-öğretim yılını geride bırakırken bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizi, idarecilerimizi, velilerimizi, öğrencilerimizi ve eğitim camiasında görev alan tüm personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, gayretlerinin devamını diliyorum.

 

Ayfer YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.