ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Yeni bir heyecanla 2017-2018 eğitim öğretim yılına güzel bir başlangıç yapıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.

Her yeni başlangıç bir yeni ses, yeni bir nefestir. Eylül ayı eğitim camiamız için de yeniliklerin başlangıcı, kavuşma ayıdır. Ters çevirdiğimiz kum saatinden zaman akıp gitti ve akıp giden zamanın ardından takvim yaprakları bugün yeni bir eğitim öğretim yılının başlangıcını müjdeliyor. Yüreklerimizi ısıtan umutlarla hepimiz, yeni bir eğitim öğretime kavuşmanın tatlı heyecanını, coşkusunu içimizde taşıyoruz. Yüksek medeniyetin temelini oluşturacak her alanda öncü bir nesil yetiştirmek gibi büyük hedeflere sahibiz. Bizler öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler değil; milli ve manevi değerlerine sahip, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri gelişmiş bireyler olarak yetiştirmeyi birinci gayemiz olarak görüyor ve bu ilkelerle çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Eğitim Camiamızın Mimarı Değerli Meslektaşlarım,

Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır. Eğitim camiamızın mimarı, yeni yetişecek nesli emanet ettiğimiz sizler; ilkeli, bilinçli ve fedakarca çalışarak ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerimizle paylaşacaksınız. Öğrencilerimiz için ileride onlara yeni ufuklar açacak ve yollarını aydınlatacak pek çok meşale yakacaksınız.  Bu onurlu görevi hakkıyla icra edeceğinize yürekten inanıyorum. Başta siz öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize şükranlarımı sunuyor ve başarılar diliyorum.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerim,

Geleceğimizi, ülkemizi, ideallerimizi emanet ettiğimiz sizler, yeni eğitim öğretime başlamanın tatlı telaşı içerisindesiniz. Yenilenen milli ve yerli müfredatla başarıya ulaşabilmek, hayallerinizi gerçekleştirebilmek, düşlerinizi hakikate çevirebilmek, vatanımıza milletimize ve tabiî ki yarınlarımıza ışık olabilmek için başlayacağınız bu eğitim öğretim yılında da belirlenen hedeflere azminizle yürüyeceksiniz. Bu yolda bizler her zaman size ışık tutacak, rehberiniz olacağız. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de kendinize inanın ve güvenin. Göreceksiniz ki başarılı olmak sizin için zor olmayacaktır.

Kıymetli Veliler,

Çocuk yetiştirmek en zor sanattır. Sevgi, ilgi, beceri, sabır ister. En başta da anlayışlı olmak gerekir. Çocuklarınıza, öğretmenlerinize, okullarımıza desteğinizden, anlayışınızdan; daha iyi şartlarda nitelikli, güvenli ve sağlıklı bir eğitim ortamı sağlama konusundaki tutumunuzdan dolayı size de minnettarız. Yeni eğitim- öğretim yılında da desteklerinizi esirgemeyeceğinizden eminiz.

Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı akademik başarının yanı sıra manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Bu süreçte yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize, tüm eğitim çalışanlarımıza, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor; başarılı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmeyi temenni ediyorum.

                                                                      Ayfer YILDIRIM

                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.