ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Başarılı Sporcuları Ağırladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulunun karate, kros ve dart alanlarında başarılı sporcularını makamında kabul etti.
 İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Başarılı Sporcuları Ağırladı

Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulunun başarılı sporcuları Eren Cengiz, Baver Ateş, Onur Korkmaz ile Okul Müdürü İlhan Dündar, Beden Eğitimi Öğretmeni Bora Erdem’den oluşan heyet İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım’ı ziyaret etti.

Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulunun Eren Cengiz, Baver Ateş ve Gökhan Kartal’dan oluşan okul takımı, Ankara üçüncüsü, Bursa’da yapılan grup müsabakalarında grup birincisi, 25-26 Mayıs’ta Gaziantep’te düzenlenen 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Dart Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Karate Federasyonunun Antalya´nın Kemer ilçesinde yapılan Yıldızlar Karate Şampiyonasında Erkekler 2003 kumite +60 kiloda Milli Sporcu Onur Korkmaz, Türkiye ikincisi, Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu karate takımı okullar arası karate müsabakalarında Türkiye beşincisi; Milli Sporcu Eren Cengiz, İtalya’da yapılan Avrupa Dart Şampiyonasında Avrupa dördüncüsü, Türkiye Karate Federasyonunun düzenlediği Karate Yarışması’nda Türkiye birincisi; Baver Ateş, Türkiye on ikincisi oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulunun Okul Müdürü İlhan Dündar’dan yapılan spor faaliyetleri ve elde edilen başarılar hakkında bilgi aldı.

Okul Müdürü İlhan Dündar, Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu olarak göreve başladığı günden itibaren okulda farkındalık yaratmaya çalıştıklarını dile getirerek okulda özellikle sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere önem verdiklerini belirtti.

Dündar  “Her öğrencimizi bir faaliyetle ilişkilendirmeye çalıştık. 70 öğretmenimizden yaklaşık 50 öğretmenimiz farklı etkinliklerde aktif görev aldı. Yapılan çalışmaların meyvelerini ulusal ve uluslararası alanlarda elde ettiğimiz başarılarla aldık. Tüm bunların yanı sıra akademik anlamda fen lisesine öğrenci yerleştirme hedefine ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Okulda sportif faaliyetler alanında gördükleri eksiklikleri gidermek anlamında bir yıl boyunca öğrencilerle birlikte fiziki imkansızlıklara rağmen çok çalıştıklarını ifade eden Beden Eğitimi Öğretmeni Bora Erdem, "Dart, kros, futbol, karate, futsal, satranç gibi spor faaliyetlerine öğrencilerimizi yönlendirdik. Ulusal ve uluslararası alanlarda okul olarak önemli başarılara imza attık. Önümüzdeki yıl branş ve öğrenci sayısını artırarak spor alanındaki çalışmalara hız kesmeden devam edeceğiz.” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, dartta Türkiye üçüncüsü olan sporcuları kutlayarak, gençlere fırsat verildiğinde önemli başarılara imza atacaklarını söyledi.

Öğrencilerden elde ettikleri başarılar hakkında bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım, “Sizlerin başarısı ile Etimesgut’un adının başarı ile anılmasından gurur duyuyoruz.  Sizlerin daha da ileriye geçerek bu sporu geliştireceğinize ve büyük başarılar kazanacağınıza inanıyoruz. Gösterdiğiniz gayret ve başarının lise ve üniversite hayatınızda da devam etmesini isterim." dedi.

Yıldırım, sporcuları başarılarından dolayı kutlayarak, spor alanında başarıların artması için Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman destekçi olunacağını sözlerine ekledi.

Okul Müdürü İlhan Dündar, okul tanıtımı için hazırlamış oldukları kataloğu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’a takdim etti.

Yıldırım, başarılı sporcular ile toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencileri, öğretmenlerini ve okul yöneticilerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.  

 

21-06-201721-06-201721-06-2017

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.