ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım'ın Yıl Sonu Karne Mesajı

Büyük bir coşku ve heyecanla başladığımız 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını huzurlu bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım'ın Yıl Sonu Karne Mesajı

Büyük bir coşku ve heyecanla başladığımız 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını huzurlu bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyor, başarılı ve huzur dolu geçen eğitim öğretim yılında bizlere katkıda bulunan tüm eğitim paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Yarınlarımız Çocuklarımız,

Her yönden gelişmiş güçlü Türkiye hedeflerine doğru ilerlediğimiz yolculukta en büyük umudumuz, sizlersiniz. Sizler bu ülkenin geleceği, yarınlarısınız. Sizleri en güzel şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin ve ailenizin maddi ve manevi emeğini boşa çıkarmayarak ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağımızdan hiç şüphem yoktur. 

Bir eğitim-öğretim yılının sonuna geldiğimiz bugün yıl boyunca yaptığınız çalışmalarınızın ve çabalarınızın karşılığı olan karneleri alıyorsunuz. Sizlerin heyecanınızı can-ı gönülden paylaşıyorum.

Öğrenmek emek ister, fedakarlık ister. Öğrenme aşkı ile yıl boyunca sarf ettiğiniz çabalardan sonra şimdi uzun bir yaz tatili sizleri bekliyor. Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bunun yanında kitap okuma, sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerle kendinizi geliştirecek, keşfedecek faaliyetlerde bulunmanızı ve böylelikle bir sonraki eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum. Kendinizi geliştirme ve keşfetme serüveninizde kitaplar sizlere yol gösterici olacaktır. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, öğrenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil diliyorum.

Başkahramanımız Öğretmenlerimiz,

"Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak siz öğretmenlerimize yıl boyunca gösterdiğiniz fedakarlıklar için şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimiz çocuklarımızı çağın beceriyle donanmış nitelikli bireyler olarak yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılı da verdiğiniz emeklerin haklı gururuyla tamamladınız.

2023 hedeflerini gerçekleştirilmesinde birikimli, bilinçli, "bir ayağı kültürel-manevi değerlerine sabit, diğer ayağı dünyayı dolaşabilen" bir nesil yetiştirme yolunda sergilediğiniz çabayı takdir ediyor, sizleri yürekten kutluyorum. Yoğun geçen bir dönemin ardından dinlenmeyi hak ettiniz. Hepinize sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Sevgili Velilerimiz,

Çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımların, geleceğimize yapılan yatırım olduğunun bilinciyle emanetiniz çocuklarımız için sizlerin de desteği ile sene boyunca canla başla çalışarak eğitim öğretim yılını güzel bir şekilde sonlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  

Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımız. Çocuklarımızın geleceklerini inşa etmek için çıktığımız bu yolda sizlerin varlığı gücümüze güç katmaktadır. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması, şahsiyetlerinin şekillenmesi ve iyi bir meslek sahibi olmaları için sergilediğiniz özveri yadsınamaz.

Çocuklarımızın karne heyecanını paylaştığımız bugün, başarının tek göstergesinin karne olmadığını unutmayalım. Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır. Sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterilen her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesinden daha önemlisi iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi gerektiğinin altını çizerek hep yanınızda olduğumu bilmenizi ve tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmenizi diliyorum.

Bu düşüncelerle parlak geleceğimizin, yarınlarından emin, istikrarlı, mutlu ve huzurlu bir Türkiye'nin habercileri olan çocuklarımız için gösterilen özverili çalışmalarından dolayı tüm yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Ayfer YILDIRIM

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

14-06-2019

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.