ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Yıldırım, Anaokulları Müdürleri ile Bir Araya Geldi

İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, resmi anaokulu müdürleri ile bir araya geldi.
İlçe Millî Eğitim Müdürü Yıldırım, Anaokulları Müdürleri ile Bir Araya Geldi

İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım başkanlığında yapılan toplantıda Şube Müdürleri Arzu Erol, Engin Erel ve anaokulu müdürleri hazır bulundu.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım konuşmasında okulöncesi eğitimin önemine değinerek ''Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır.

Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır. 

Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip çocuklar yetiştirmek, onların gelişim özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda gereksinimlerinin neler olduğunu bilmeye bağlıdır.'' diyerek okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı.

Etimesgut ilçesindeki anaokulların gerek eğitim öğretim açısından gerekse fiziki koşullar açısından iyi bir noktada olduğunu söyleyen Yıldırım, çalışmalarından dolayı tüm anaokulu müdürlerine teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu tarafından yürütülen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında okul öncesi dönemdeki Türk ve Suriyeli çocuklar için açılan yaz okulu uygulamaları, tasarım beceri atölyeleri ile okullarda yürütülen çalışmalar gibi konular üzerinde anaokulları müdürleri ile istişarelerde bulunan Yıldırım, tüm anaokulu müdürlerine başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

08-07-201908-07-201908-07-201908-07-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.