ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkinci Dönem Başı Eğitim Yöneticileri Toplantısı Yapıldı

Etimesgut İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Başı Eğitim Yöneticileri Toplantısı, Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili’nin başkanlığında Etmesgut Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda yapıldı.
İkinci Dönem Başı Eğitim Yöneticileri Toplantısı Yapıldı

Toplantıya, Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Etimesgut Müftüsü Yunus Can, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantı, Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili’nin açış konuşmasıyla başladı.

Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, eğitim yöneticilerine seslenerek kutsal bir görevi ifa ettiklerini, yarınlarımız olan çocuk ve gençlerin yetişmeleri için sağlam adımlarla ilerlendiğini belirterek eğitim yöneticilerinin öğrenciyle, öğretmenle ve veliyle sürekli iletişim içinde olmaları gerektiğini vurguladı.

Sevgili, eğitim camiasına her zaman kapılarının açık olduğunu dile getirerek maddi ve manevi destekleri ile yanlarında olduklarını belirtti.

İlçe Müftüsü Yunus Can da eğitim camiası ile birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında yapılacak iş ve işlemler hakkında bilgi verdi.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin ülkemize, ilimize, ilçemize hayırlı olması temennisiyle başladığı konuşmasında büyük ve köklü bir medeniyete mensup ülkemizin geleceğe dair hedeflerine ulaşmasında birincil önceliğin, ana ögesi ve baş öznesi insan olan bir eğitim öğretim sisteminden geçtiğini söyleyerek nesillerimizi istenilen ve beklenen bir eğitim sistemi ile buluşturmak, onları geleceğe hazırlamak, yoğun bir çalışma ile aynı amaç birliğini oluşturmaktan geçtiğini vurguladı.

Yıldırım, “Çocuklarımız için eğitim alanındaki hayalleri hedeflere, hedefleri gerçeğe dönüştürme yolunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak birinci dönemde sizlerin yol arkadaşlığı, özverili çalışmalarıyla önemli başarılara imzalar attık.İkinci dönemde de aynı amaç birliği ile hedeflere ulaşmada desteklerinizi bekliyorum.” dedi.

Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek amacıyla oluşturulan 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ile birlikte eğitimde yeni bir döneme girildiğini belirten Yıldırım; ülkemiz, milletimiz, çocuklarımız, bugünümüz, geleceğimiz ve yarınlarımız adına eğitimde şahlanışı eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin desteği ile başlatacaklarına, eğitimde başarı hikayelerini birlikte yazacaklarına gönülden inandığını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak birinci dönemde yapılan çalışmalara değinen Yıldırım, TÜBİTAK ve çeşitli projelerde elde edilen başarıları sıralayarak Etimesgut’un adından söz ettiren bir ilçe haline geldiğini söyledi.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı sonuçları, tasarım ve beceri atölyeleri, öğretmenler korosu, “Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var” ve “Beyaz Bayrak-Beslenme Dostu Okullar” projeleri gibi konu başlıklarına değinen Yıldırım, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, “Güçlü Türkiye hedefleri doğrultusunda; aklıselim, kalbi selim, zevkiselim bireyler yetiştirme yolunda kaybedecek bir anımızın bile olmadığını biliyoruz. Şimdi vakit, çalışma vaktidir. Tüm çalışmalarımızda fikirleri ile yolumuza ışık tutan siz paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Yıldırım’ın konuşmasını bitirmesinin ardından şube müdürleri kendi sorumluluk alanlarına ilişkin iş ve işlemler hakkında bilgi verdiler. 

Dönemin değerlendirilmesi ve yapılacak çalışmalara ilişkin görüş ve önerileriler paylaşılması, iyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

 

08-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-2019

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.