ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut'ta Mevlid-i Nebi Coşkusu

Etimesgut'ta Mevlid-i Nebi Coşkusu

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezinde 13 Kasım Çarşamba günü yoğun bir katılımla gerçekleşen programa Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Taşçı, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından Kur'anı Kerim tilaveti ile devam eden programda, Etimesgut Müftüsü Yunus Can, selamlama ve açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, programda yaptığı konuşmasında Mevlid-i Nebi Programı münasebetiyle düzenlenen böyle bir etkinlikte bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) veladetinin bir sene-i devriyesine daha kavuşturduğu için Allah'a hamd ediyorum."dedi.

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed'e duyulan sevgi ve saygının önemine değindiği konuşmasında Kaymakam Sevgili, peygamberimizin Medine'de inşa ettiği toplum modelinin bugün Müslümanlarla beraber farklı inanç mensupları için de bir huzur ve güven kaynağı olduğuna dikkat çekti.

 

Sevgili "Bugün de bir güven toplumu inşa etmek istiyorsak aynı samimiyeti, sadakati, emanet bilincini, ahde vefayı, sevgiyi saygıyı, merhameti hayatımıza hâkim kılmamız gerekiyor. Çünkü o sevginin, tebessümün, şefkatin, merhametin peygamberiydi. Sadece çöle dönmüş kalplere değil bütün kâinata rahmet olarak gönderilen bir insan-ı kâmildi." şeklinde konuştu ve Mevlid-i Nebi programının bu senenin teması olan "Peygamberimiz ve Aile" temasına değindi.

 

Konuşmaların ardından Etimesgut Müftülüğü Türk Tasavvuf Musiki korosu tarafından ilahiler seslendirildi. Zaman zaman protokolün ve vatandaşların da koroya eşlik ettiği görüldü.

Program günün anısına hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.

 

14-11-201914-11-201914-11-201914-11-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.