ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Hazin Beyaz Sarıkamış” Etkinliği İmza Töreni

“Hazin Beyaz Sarıkamış” etkinliğinde verilecek ödüller için Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Etimesgut Türk Kızılayı arasında sözleşme imzalandı.
“Hazin Beyaz Sarıkamış” Etkinliği İmza Töreni

Tarihimizin şehadet sayfalarından biri olan Sarıkamış Harekatı’na dikkat çekmek, şehitlik mertebesini ve değerini vurgulamak, tarih bilinci oluşturmak, manevi değerlerine saygılı bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve Sarıkamış kahramanlarını yad etmek amacıyla Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Hazin Beyaz Sarıkamış” 103. yıl dönümü etkinlikleri, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir.

“Hazin Beyaz Sarıkamış” etkinliğinde verilecek ödüller için Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Etimesgut Türk Kızılayı arasında imzalanan sözleşme için düzenlenen törene; Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Etimesgut Türk Kızılayı Şube Başkanı İsmail Yıldız katıldı.

İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, karlarla kaplı Allah-u Ekber Dağları’nda, 1914 Aralık ayının son günlerinde yaşanan ve tarihimize “Sarıkamış Faciası” olarak geçen, on binlerce Mehmetçiğin canına mal olan büyük harbin, 103. yıl dönümü etkinliklerinin Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütüleceğini belirterek ülkemizin kahramanlar diyarı, şehitler ocağı bir vatan olduğu; her bir karışında ayrı bir hikaye barındırdığı; Sarıkamış’ın bir mahşer, hüzün dolu bir destan olduğu düşüncesinden hareketle, öğrencilerimizde tarih bilincinin gelişmesine katkı sunmak, kömür karası saçları beyaza bulanan civanmertlerin buzdan kabristana dönüştüğü Sarıkamış kahramanlarını yad etmek amacıyla “Hazin Beyaz Sarıkamış” etkinliğinin planlandığını dile getirdi.

Yalçınkaya, “Hazin Beyaz Sarıkamış” etkinliğinin ödülleri için imzalan sözleşme ile destek veren Türk Kızılayı Etimesgut Şube Başkanı İsmail Yıldız’a teşekkür etti.

Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, “Hazin Beyaz Sarıkamış” etkinliğinin en güzel şekilde yürütüleceğini belirterek her konuda desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya ile Etimesgut Türk Kızılayı Şube Başkanı İsmail Yıldız’a teşekkürlerini iletti.

Günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ile imza töreni sona erdi.

 

23-11-201723-11-201723-11-201723-11-2017

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.