ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırda Yarışan Minik Yürekler

Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu öğrencileri tarafından “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi kapsamında kermes düzenlendi.
Hayırda Yarışan Minik Yürekler

Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu öğrencileri tarafından proje kapsamında düzenlenen kermese; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yapılan etkinlikte konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi kapsamında düzenlenen bu tür etkinliklerde öğrencilerimizin sergiledikleri bu duyarlı davranışlardan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek projenin örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.

 “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas almaktadır. Değerler eğitimi adına da önemli bir proje. Öğrencilerimizdeki bu projelerle desteklenen değerler sayesinde ülkemiz geleceğin ülkeleri arasında yer alacaktır.  Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yetim projesine dayalı olarak bunu teşvik edip daha da arttıracağız.” dedi.

Düzenlenen kermeste öğrenciler, öğretmenler, okul yöneticileri ve öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler misafirlere sunuldu. 

Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulunda “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi kapsamında Okul Müdürü İlhan Dündar ve Müdür Yardımcısı Gülşen Baran, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Rukiye Karslı, Bilgisayar Öğretmeni Nevriye Erdoğan ile Resim Öğretmeni Ebru Mısırlı ile Bilgisayar Öğretmeni Şerife Anaz’dan oluşan proje komisyonu oluşturuldu. Proje komisyonu öğretmen, öğrenci, velilerden destek alarak proje çalışmalarını yürütmektedir.

Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu Okul Müdürü İlhan Dündar, öğretmen öğrenci ve velilerin projeye desteklerinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

Amaç öğrencilerin yardımsever, bilinçli ve duyarlı olmasını sağlamak

Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında yapılan protokol kapsamında sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesindeki “İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin amacı öğrencilerin yardımsever, bilinçli ve duyarlı olmasını sağlamak.

Bir gün süreyle devam eden kermeste gönüllü olarak görev alan öğrenciler ise bu kermes sonucunda bir yetimin ailesinin bir yıl boyunca bütün ihtiyaçlarının giderileceği için çok mutlu olduklarını anlattılar.


18-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-201918-01-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.