ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Bayram-ı Veli Konulu Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Verildi

3. Uluslararası Hacı Bayram-ı Veli Sempozyumu’nda Hacı Bayram-ı konulu kompozisyon yarışmasında Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu öğrencisi İlkin Sıla Çakıroğlu, güzel ve anlamlı başarıya imza atmıştır.
Hacı Bayram-ı Veli Konulu Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Verildi

Ankara’nın sembol ismi ve manevi büyüklerinden olan Hacı Bayram-ı Veli’nin her yönüyle ele alındığı 3. Uluslararası Hacı Bayram-ı Veli Sempozyumu ve Anma Günü, Ankara’da TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Program; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Ankara Kalkınma Ajansı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kültür ve Turizm Bakanlığı, TOBB, TRT ve Kalem Vakfının organizasyonu ile gerçekleşti.

Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan sempozyum, Hacı Bayram-ı Veli´nin hayatını anlatan belgesel gösterimi ile devam etti. Sempozyumda; Anadolu´nun manevi mimarlarından Hacı Bayram-ı Veli´nin hayatı, yaşadığı dönemin koşulları, tasavvufi görüşleri, dil ve edebiyatı ile dönemindeki Ahiler ve diğer tarikat temsilcileriyle olan ilişkileri 5 farklı oturumda ele alındı.

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kalem Derneği iş birliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Hacı Bayram-ı Veli Sempozyumu’nda Hacı Bayram-ı konulu kompozisyon yarışmasında ödüller verildi.

Yarışmanın ortaokul kategorisinde ikinciliği; “Gök Zümrüt” başlıklı kompozisyonu ile Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu öğrencisi İlkin Sıla Çakıroğlu kazanarak güzel ve anlamlı başarıya imza atmıştır.

Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu Okul Müdürü İlhan Dündar, Müdür Yardımcıları Hülya Sürezli, Ümit Polattaş, Gökçe Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ı ziyaret ederek programda verilen plaketi takdim ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım “Toplumumuza ve insanlığa değer katan Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatının araştırılarak öğrenilmesini sağlamak ve genç nesillerimizin milli ve manevi şuurunun güçlendirilmesinin hedeflendiği Ankara’nın sembol değerlerinden biri olan Hacı Bayram-ı Veli konulu kompozisyon yarışmasında gösterdiği başarıdan dolayı Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu öğrencisi İlkin Sıla Çakıroğlu’nu ve öğretmenlerimizi kutluyorum.” diyerek nazik ziyaretleri için de Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu Okul Müdürü İlhan Dündar, Müdür Yardımcıları Hülya Sürezli, Ümit Polattaş, Gökçe Aydoğan’a teşekkür etti.

 

21-06-201821-06-2018

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.