ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Güneşe Hasret Bedenler Projesi” Başladı

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesinin yatağa bağımlı hastaları kapsayan “Güneşe Hasret Bedenler” isimli projesi başlatıldı.
“Güneşe Hasret Bedenler Projesi” Başladı

Etimesgut ilçesi sınırlarında ikamet eden evde sağlık hizmetlerinden sağlık hizmeti alan yatağa bağımlı hastalar, hafta içi her gün sabah 112 hasta nakil aracıyla evlerinden alınıp hastane bahçesinde özel olarak düzenlenen alana getiriliyor. Böylece tüm gün boyunca doğa ile hastaları buluşturacak olan “Güneşe Hasret Bedenler” isimli proje başlatıldı.

Projenin açılış törenine Etimesgut İlçe Kaymakamı Fuat Gürel, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan Koç, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanları Dr. Ertuğrul Ünkoç ve Dr. Bahattin İlter Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Osman Acar ile hastane yöneticileri, Etimesgut’ta görevli idari ve mülki amirler, muhtarlar, hastane çalışanları, hasta ve hasta yakınları katıldı.

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, projenin hayata geçirilmesi dolayısıyla hastane bahçesinde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, projeyi çok güzel bulduklarını ve desteklediklerini ifade etti.

Evde sağlık hizmeti gören yatağa bağımlı hastaların, 112 Acil Servis ambulanslarıyla evlerinden alınarak, hastane bahçesinde özel olarak oluşturulan alana getirildiğini ve bir gün boyunca açık alanda tedavi ve rehabilite hizmeti almalarının sağlandığını anlatan Gürel, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Başhekimi Osman Acar da evde sağlık hizmeti veren ekip olarak 2 bine yakın hastayı takip ettiklerini söyledi.

Günde 25 eve gittiklerini anlatan Acar, "Yatağa bağımlı ve evlerinden dışarıya çıkamayan hastalarımızı bahçemize getirip burada bir gün de olsa oluşturduğumuz özel alanda moral ve motivasyon vermeye çalışıyoruz. Yine burada hastalarımızı genel bir kontrolden geçirerek tetkiklerini yapıyoruz. Burada onlara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği de veriyoruz." dedi. Acar, hastaların daha sonra evlerine ambulanslarla gönderildiğini kaydetti.

Kaymakam Gürel ve beraberindekiler, daha sonra hastalarla sohbet ederek yakından ilgilendi.

12-07-201812-07-201812-07-201812-07-2018

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.