ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Türkiye Özel Ödülü

Etimesgut Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesine eTwinning Türkiye Özel Ödülü verildi.
eTwinning Türkiye Özel Ödülü

Bu yıl 11. si düzenlenen e twinning Türkiye Özel Ödüllerinde  İklim Değişikliği,  EBA, Engelsiz eTwinning, STEM ve Yaş kategorilerinde yaklaşık 15.000 proje birinci olmak için yarıştı. Etimesgut Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Filiz ÇAKIRLI, kurucusu olduğu "Corona Diaries" (Korona Günlükleri) İsimli projede ortakları ve öğrencileriyle birlikte yaptığı çalışmalarla eTwinning Türkiye Özel Ödülü aldı.

     Kovid-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesinin hemen ardından başlatılan "Corona Diaries": Korona Günlükleri isimli eTwinning projeye Ankara, Bursa/Türkiye, Polonya, Hırvatistan, İspanya'daki liseler katıldı. Uzaktan yürütülen proje ile öğretmen ve öğrenciler karantina döneminin zorluklarını avantaja çevirme şansı buldular. Proje ile karantina sürecindeki duygu ve deneyimlerini paylaşmaları, virüsü ve ülkelerindeki durumu araştırıp güncel ve küresel gelişmeleri takip etmeleri ve bu doğrultuda birlikte analizler yaparak yeni ürünler oluşturmaları sağlandı. Etkinlikler aracılığıyla öğrencilerde İngilizce dil yeterliliklerini geliştirme, eğitimde teknolojiyi aktif kullanma ve 21. yüzyıl becerileri ile Hayat Boyu Öğrenme yeterlilikleri kapsamında gençlerde bulunması beklenen 8 anahtar yeterliliğin kazandırılması hedeflenmiştir.

     İki ay süren projenin faaliyetleri; Tanışma Etkinlikleri, Covid-19 Virüs Salgını (virüsü araştır, tartış ve üret), Evde Korona Günlükleri ( Evde nasıl vakit geçirilebileceğine ilişkin etkinlikler), Uzaktan Eğitim Günlükleri (Sunumlar, tartışmalar ve çevrimiçi münazara) ve  Fantastik Korona Hikayeleri (ekip çalışması)  olmak üzere beş ana adımda gerçekleştirilmiştir.

       Projede emeği geçen öğretmenimizi ve görev alan tüm öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

 

07-11-2020

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.