ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut'ta Kütüphane Ve Tasarım Beceri Atölye Açılışları Devam Ediyor

Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulunda kütüphane ile "müzik" ve "fen bilimleri" atölyelerinin açılışları gerçekleştirildi.
Etimesgut'ta Kütüphane Ve Tasarım Beceri Atölye Açılışları Devam Ediyor

Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulunda kütüphane ile "müzik" ve "fen bilimleri" atölyelerinin açılışları gerçekleştirildi.

 

Şehit Jnd. Kmd. Onb. Halil Acun adına, oğlu Samet Acun tarafından yaptırılan kütüphane ile tasarım ve beceri atölyesi açılışına; Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, İlçe Jandarma Komutanı Önder Irkılata, İlçe Emniyet Müdürü Nail Akça, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, şehit yakınları, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kütüphane açılışında konuşan Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, "Kütüphaneler bir ülkenin kalbidir, "Oku" emriyle başlayan bir dinin mensupları olarak çocuklarımıza ve gençlerimize kitap ve kütüphane alışkanlığı kazandırmalıyız. "dedi.

 

Kütüphanenin açılışının gerçekleştirilmesinin ardından kütüphaneyi gezerek öğrencilerle sohbet eden Sevgili ve beraberindekiler, öğrencilerin geleceğine ışık tutacak kütüphanenin açılmasında emeği geçen şehit yakını Samet Acun, okul idarecileri ve öğretmenlere teşekkür etti.

 

Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu, "müzik" ve "fen bilimleri" atölyelerinin de açılışının gerçekleştirildiği programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım "Öğrencilerin ihtiyaçlarının farkında olmak ve bu ihtiyaçlara göre oluşturulmuş atölyeleri, öğrencilerimizin hizmetine sunmak bizleri mutlu etmektedir. Öğrencilerin eğitim hayatına dokunan tüm aktörlerin, birlikte çalışmasının sonucu olarak kurulan tasarım ve beceri atölyelerimiz, çalışan tüm personelin ve öğrencilerin memnuniyeti ve mutluluğunu sağlamaya yönelik çalışmalardır." dedi.

 

Proje kapsamında hazırlanmış olan atölyeler tek tek gezildi ve öğrencilerle, yaptıkları çalışmalar üzerine konuşuldu. Veliler tarafından da büyük ilgi gören törende, Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, İlçe Jandarma Komutanı Önder Irkılata, İlçe Emniyet Müdürü Nail Akça, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Okul Müdürü Eren Doğan'a ve emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkürlerini ilettiler.

 

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselerde faaliyete geçirilen tasarım beceri atölyelerinin ve kütüphanenin gezilmesi ile program sona erdi.

07-12-201907-12-201907-12-201907-12-201907-12-201907-12-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.