ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut'ta 196 Okula Beyaz Bayrak, 65 Okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası

 Etimesgut'ta 'Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikalarını almaya hak kazanan toplam 261 okula; belgeleri, Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili'nin de katılımıyla gerçekleştirilen törenle verildi.
Etimesgut'ta 196 Okula Beyaz Bayrak,  65 Okula Beslenme Dostu Okul Sertifikası

 

 

 Etimesgut'ta 'Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikalarını almaya hak kazanan toplam 261 okula; belgeleri, Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili'nin de katılımıyla gerçekleştirilen törenle verildi.

 

Etimesgut'ta "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" sertifikası almaya hak kazanan okullara "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

 

Düzenlenen törene; Etimesgut İlçesi Kaymakamı İzzettin Sevgili, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Müberra Özyılmaz, Çamlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Lokman Çelebi, İlçe Sağlık Müdürü Bülent Çanakçı, Şube Müdürleri Şerifhanım Usta, Ahmet Emre, Şirin Avcı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile "Beyaz Bayrak Projesi" ve "Beslenme Dostu Okul Programı" kapsamında; temizlik, hijyen ve sağlıklı beslenme şartlarını yerine getirerek sertifika almaya hak kazanan okullar törenle sertifikalarını aldılar. Bu yıl yürütülen çalışmalar neticesinde 70 resmî, 126 özel eğitim kurumu olmak üzere toplamda 196 okul "Beyaz Bayrak"; 55 resmî, 10 özel olmak üzere toplamda 65 okul da "Beslenme Dostu Okul" sertifikası almaya hak kazandı.

 

Programda konuşan İl Millî Eğitim Şube Müdürü Müberra Özyılmaz, "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" projeleri hakkında bilgi verdikten sonra Ankara ilinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, "Beslenme ve temizlik, toplumların uygarlık düzeyinin ifadesi olup, insanların sağlıklı olmaları ve sağlığının devamı için çok önemli iki etkendir. Bu nedenle çağdaş bir toplumda herkesin küçük yaştan itibaren dengeli beslenme ve temizlik alışkanlığı kazanması ve bu konuda eğitilmesi gerekir. Obezite ile mücadeleyi örgün ve yaygın eğitim kurumlarımızdaki öğrencilerimize iyi anlatmamız gerekiyor." dedi.

 

Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, emeklerinden dolayı sertifika alan tüm okul yöneticilerine teşekkür ederek çocuklarımızın sağlıklı ve temiz bir ortamda eğitmenin öneminden bahsetti.

 

Sevgili "Temizlik ve sağlık olmadan diğer şeylerin bir kıymeti yok bunu eğitimin önemli bir unsuru olarak değerlendirip bunun üzerine gitmemiz lazım. Hepimizin ortak kaygısı, en değerli hazinemiz olan çocuklarımızı hayata hazırlarken onlar için en iyiyi en güzeli sunabilmektir. Biz de bu düşüncelerle "Temizlik imanın yarısıdır. " sözünü kendimize şiar edinerek ilimizdeki tüm okulları beyaz bayrak standardına kavuşturuncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunu başaran okullarımızı tebrik ediyorum. Aynı zamanda obezite çağımızın sorunu. Sağlıklı nesiller için herkes imkânlar dâhilinde sadece okullarda değil hayatın her alanında sağlıklı beslenmeleri çok önemli. Beyaz bayrağın yanında beslenme dostu okul sertifikası için çalışmalara hız kesmeden devam etmelisiniz." dedi.

 

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan okullara "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul" sertifikaları verildi.

 

23-10-201923-10-201923-10-201923-10-201923-10-201923-10-201923-10-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.