ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etimesgut Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizden Türkiye'de Bir İlk...

Etimesgut Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, Türkiye'de İlk Kez Uvc ve Ozon İle Aynı Anda Hava Dezenfeksiyonu Yaparak Havada Bulunan Zararlı Organizmaları ve Patojenleri Yok Edebilen Cihaz Üretti.
Etimesgut Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizden Türkiye'de Bir  İlk...

Etimesgut Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Ar-Ge Ekibi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan Öğretmenleri Osman Üstündağ, Okan Taner Kaymakçı ve Okul Müdürü Nuri Car, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer Kırbaç'ı makamında ziyaret ederek Türkiye'de ilk kez Uvc ve ozon ile aynı anda hava dezenfeksiyonu yaparak havada bulunan zararlı organizmaları ve patojenleri yok edebilen ve kendi tasarımları olan cihazı tanıttılar.

Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tamer Kırbaç, böyle büyük bir başarıya imza atan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve okul yöneticilerimize teşekkür ederek "Bu süreçte ihtiyaç duyulan cihazların ve önem arz eden ürünlerin, Etimesgut ilçemize bağlı meslek okullarında üretilmesinden ve hizmete sunulabilmesinden büyük mutluluk duyuyoruz ve bu başarılarımız tüm paydaşlarımız ile birlikte daha da büyüyecek bu anlamda ülkemize önemli katkılar sunacaktır." dedi.

Ankara Etimesgut Elvanköy İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin ürettiği cihaz; hem UVC lamba, hem de ozon dezenfektasyonunu aynı anda uygulayarak havada bulunan zararlı organizmaları ortadan kaldırmakta ve kuvvetli fanları sayesinde ortamda bulunan havayı çekip bir kapalı hazneden geçmesi sırasında; UVC lamba ve ozon jeneratörü ile havayı dezenfekte etmektedir. Üretilen cihaz ayrı ayrı iki dezenfektan makinesine ihtiyaç duymadan UVC lamba  ve ozon jeneratörünü tek bir kombine sistem hali UVC lamba ve ozon jeneratörünü ayrı ayrı sistemler olmaktan çıkarıp tek sistem haline getiren cihaz, Ultraviole C lamba Işınımı ile gün içerisinde vakit geçirdiğimiz kapalı ortamlarda bulunan virüs, bakteri, mantar vb. insan sağlığını tehdit eden patojenleri havanın hazneden geçişi sırasında %90 oranında öldürür.

Ozon, oksidasyon gücü yüksek bir gaz olması nedeniyle, dezenfeksiyon amacıyla özellikle son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Hammaddesi oksijen olan ozon gazı, tek doğal dezenfektandır. Ozon dezenfeksiyonu (Sirküle edilen hava/ haznede kalış süresi oranında), hücreyi eriterek (lysing) veya hücre zarını yırtarak %90 oranında yok eder.

 

UVC VE OZON DEZENFEKTASYON CİHAZI:

1-Herhangi bir kimyasal madde kullanıma gerek kalmadan hedef bölgede %99,99' a varan mikro organizma dezenfektasyonu sağlar.

2-Taşıma kolaylığı ile istenilen yere güvenle taşınabilir ve kurulabilir.

3-Standartlara ve sertifikalara bağlı kalınarak tamamen okul Ar-Ge ekibi çalışması ile yerli ve milli olarak okulumuzda üretilmiştir.

4-Cihazin patent başvurusu yapılmıştır.

 KULLANIM ALANLARI:

Konutlar, odalar, çocuk odaları, sınıflar, okullar, ofisler, toplantı odaları, mağazalar, giyinme ve deneme kabinleri, mutfak, lokanta, restoran, dükkanlar, ameliyathaneler, laboratuvarlar, hastane odaları, ibadethaneler, asansör gibi ortamlarda havayı dezenfekte etmek için hızlı ve güvenilir bir teknoloji sunar.

 

30-12-202030-12-202030-12-202030-12-202029-12-202029-12-2020

 


İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.