ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelleri Koşarak Aştı

Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan Eryaman Şehit Ertan Akgül Anadolu Lisesi öğrencisi Havva Elmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ı ziyaret etti.
Engelleri Koşarak Aştı

Son katıldığı yarışmada Türkiye Şampiyonu olarak Etimesgut’u gururlandıran görme engelli sporcu Havva Elmalı, sporda hiçbir başarının önünde engel olmadığını ispatlıyor.

Eryaman Şehit Ertan Akgül Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Havva Elmalı, Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Gençler ve Yıldızlar kategorisinde 200 metre ve 1500 metrede Türkiye şampiyonu olarak elde ettiği başarıyı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım ile paylaştı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Eryaman Şehit Ertan Akgül Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Akkaya’dan yapılan spor faaliyetleri ve elde edilen başarılar hakkında bilgi aldı.

Okul Müdürü Fatih Akkaya, 9. Sınıf öğrencisi Havva Elmalı’nın 1500 metrede büyükler ve gençler kategorisinde paralimpik oyunlar ve dünya baraj derecelerini geçerek Türkiye rekoru da kırdığına dikkat çekerek Haziran 2019’da İtalya’da yapılacak Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceğini, 2020 yılında Japonya-Tokyo’da yapılacak olan Dünya Paralimpik Görme Engelliler Şampiyonası’na davet edildiğini söyledi.

Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonu olan Eryaman Şehit Ertan Akgül Anadolu Lisesi öğrencisi Havva Elmalı’dan elde ettiği başarılar hakkında bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım, “Başarılı gençlerimizin her zaman yanındayız. Gençlerimizin hem eğitimde hem de spor da başarılı olmaları için hem Etimesgut’un hem de bizim gurur kaynağımız." dedi.

Yıldırım,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Havva Elmalı’yı, öğretmenlerini ve okul yöneticilerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.  

26-04-2019

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.