ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Enerji Bakanı Berat Albayrak: Yenilenebilir Enerji Okulu Dünyada Örnek Gösterilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında "Maden Teknolojisi Alanında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü" imza töreninde Etimesgut Eryaman’da açılan Eryaman Cezeri Yeşil Teknoloji Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi´nin dünyada örnek gösterilebilecek okullardan birisi olduğunu vurguladı.
Enerji Bakanı Berat Albayrak: Yenilenebilir Enerji Okulu Dünyada Örnek Gösterilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın katılımıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında "Maden Teknolojisi Alanında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın katılımıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında "Maden Teknolojisi Alanında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Albayrak, imza töreninde yaptığı konuşmada, Enerji Bakanlığında görevine geldiği ilk günden beri inşa etmeye çalıştıkları stratejinin saç ayaklarından biri olan eğitim alanında önemli bir adım attıklarını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye´nin 11 ilindeki 12 okulda Maden Teknolojisi Alanı açıldığını belirterek, "Bu okullarda, sadece öğrencilerimizi değil, öğretmenlerimize de tam zamanlı yerinde eğitim vereceğiz. Bu başlangıç. Seneye inşallah, bunun sayısını daha da artıralım diyoruz. Buradan yetişecek insan kaynağının hem yöre ekonomisi hem de gelişmekte olan madencilik sektörü için de çok daha donanımlı yetişmesi için bu adımları hayata geçirmek üzere önemli bir entegre süreci inşa edeceğiz." dedi. Albayrak ayrıca, "Enerji okulu dünyada örnek gösterilecek" açıklamasında bulundu.

"YENİLENEBİLİR ENERJİ OKULU DÜNYADA ÖRNEK GÖSTERİLECEK"

Bakan Albayrak, Ankara´daki Eryaman Cezeri Yeşil Teknoloji Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi´nin dünyada örnek gösterilebilecek okullardan birisi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bunun sayısını da inşallah artıracağız. Ekolojik denge, yenilenebilir kaynaklar açısından çok farklı teknolojileri, daha ortaöğretim düzeyinde gençlerimizin eğitim almasıyla farkındalık ve altyapısını geliştirmesi noktasında da rol model bir okul. Türkiye´de, önümüzdeki dönemde bu attığımız adımlar sonrasında, maden mühendisliği, jeofizik, jeokimya mühendisliği, yenilenebilir kaynaklarla ilgili meslekler popüler meslekler olacak. Burada, çok daha kalifiye insan kaynağı yetişmesi için atılan adımlar bunlar. Bu liselerle inşallah, bu süreci çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız. İnşallah, istihdam anlamında da yeni bir soluk getirmesini diliyorum."

Bakan Albayrak´ın açıklamaları ardından Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında "Maden Teknolojisi Alanında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü" imzalandı.

KAYNAK:A HABER

http://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2017/08/16/enerji-bakani-berat-albayrak-yenilenebilir-enerji-okulu-dunyada-ornek-gosterilecek

 

17-08-2017

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.