ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cahit Zarifoğlu İlkokulu “Dijital Ortam Oyun Ortamım Değil, Eğitim Ortamım” AB Projesi Gerçekleştirdi

Cahit Zarifoğlu İlkokulu  “Dijital Ortam Oyun Ortamım Değil, Eğitim Ortamım” AB Projesi Gerçekleştirdi

   Cahit Zarifoğlu İlkokulu, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri kapsamında “Dijital Ortam Oyun Ortamım Değil, Eğitim Ortamım” projesini gerçekleştirdi. 

  Proje, velilerin çalıştıkları için çocuklarına yeteri kadar zaman ayıramamalarından dolayı öğrencilerin büyük çoğunluğunun, oyun çağında olmalarına rağmen zamanlarının büyük bir kısmını televizyon ve bilgisayar karşısında geçirmelerinden hareketle geliştirildi.

   Cahit Zarifoğlu İlkokulu aynı konuda daha önce de "Minik Tema", "Yavru Tema", "Ailemle Doğadayım", "Bir Palamut Bir Orman", "Doğa Benim Oyun Alanım" gibi projelerle öğrencilerin doğada zaman geçirmeleri, doğayı keşfetmeleri, sürdürülebilir bir yaşam için gerekli tedbirleri almaları, ekolojik okuryazar olmaları ve daha stressiz, sağlıklı bir yaşam geçirmeleri için etkinlikler planlayarak uygulamıştı. Bütün bu çalışmaların dijital kuşağı bilgisayarın karşısından alamadığımızı fark eden okul yönetimi, öğrencilerin dijital ortamda geçirdikleri zamanı daha verimli ve kaliteli hale getirmek için dijital ortamda takip edebilecekleri projeler geliştirme arayışına girdi. 

 Bu çerçevede, gerçekleştirilen Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri kapsamında “Dijital Ortam Oyun Ortamım Değil, Eğitim Ortamım” projesiyle, 4-10 Nisan 2016 tarihleri arasında 12 öğretmen Barselonada "Öğretme ve Öğrenme kullanarak BİT Yaratıcılık: Dijital Sınıf"  kursuna katıldı,  2- 7  Mayıs 2016 tarihleri arasında 13 öğretmen Viyana’da "Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması için BİT araçları" kursuna katıldı. 29 Mayıs 2016 tarihinde Cahit Zarifoğlu İlkokulu bahçesinde  "Somut olmayan kültürel mirasın somutlaştırılmasına yönelik” Şenlik yapıldı. “Zarif Eller Sanat Atölyesi” kuruldu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.