ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı: Tüm Öğretmenler İçin Yol Haritası Kılavuz

Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı: Tüm Öğretmenler İçin Yol Haritası Kılavuz

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ile çalışan öğretmenler için Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) hazırlama ve geliştirme çalışmalarına yol göstermek amacıyla "Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı: Tüm Öğretmenler İçin Yol Haritası" isimli bir kılavuz hazırlandı.

Hazırlanan bu kılavuz özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerle çalışan tüm öğretmenler için BEP hazırlama, uygulama ve izleme süreçlerine faydalı olacaktır.

Öğretmenlerin Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı hazırlama ve uygulama sürecine ilişkin bilgi ve deneyimlerinin arttırılması amacıyla BEP ile ilgili bilgilerin yer aldığı kılavuzda; farklı özel eğitim ihtiyacı olan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören öğrenciler için hazırlanmış BEP örneklerine yer verildi. Ayrıca hazırlanan kılavuzda örnek bir BEP formatı hazırlanarak öğretmenlerin kullanımına sunuldu.

 

Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı: Tüm Öğretmenler İçin Yol Haritası kılavuz için tıklayınız.

BEP örnek formatı Word için tıklayınız.

BEP örnek format Excel için tıklayınız.

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.