ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası...

Avrupa Komisyonu tarafından AB Konseyi Almanya Dönem Başkanlığı ile ortaklaşa olarak 9-13 Kasım 2020 tarihinde beşincisi düzenlenecek olan Avrupa Mesleki Yeterlilik Haftası ile  her yaştan kişinin  "kendi yeteneğini keşfetmesi" hedeflenmektedir.
Avrupa Mesleki Beceriler Haftası...

Mesleki Beceriler Haftası 2016 yılından bu yana Avrupa çapında kutlanmaktadır.Mesleki eğitim ve öğretim alanında yürütülen çalışmalar hakkında farkındalık oluşturmak, kurum ve kuruluşları tanıtmak, devam eden projelerin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak ve  ve gelecekteki olası proje işbirliklerini geliştirmek amacıyla her yıl kasım ayında çeşitli faaliyetler düzenlenmektedir.  Okul ve kurumlar mesleki eğitim ve mesleki öğretim ile ilişkili tüm faaliyetler ile başvuru yapabilirler. Büyük ya da küçük çaplı faaliyetleri öğrenci veya öğretmenler organize edebilirler.

Avrupa Mesleki Beceriler haftası ile ilişkilendirilecek etkinlikler için uygun başvuru sahipleri sadece meslek liseleri ile sınırlı değildir. Her yaştan öğrenci ve velilere düzenlenecek mesleki ve kariyer  etkinlikleri , öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini geliştirici eğitimler gibi mesleki eğitim ve öğretimi destekleyen her türlü etkinlik başvurusu yapılabilir. Meslek liseleri yapacağı başvurularla aynı zamanda  "Gelecek için Beceri, Cedefop, Avrupa Eğitim Vakfı Girişimcilik Ödülü, Sosyal Kapsayıcılık" gibi alanlarda Avrupa ödüllerine de aday olacaktır.

  Ülkemizin uluslararası görünürlüğüne katkı sunmak amacıyla Avrupa Mesleki Beceriler haftasına katılmak için Avrupa Komisyonu portalına (https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EuropeanVocationalSkillsWeek2020) etkinlik kaydı yapmanız gerekmektedir. Kayıt yaptırmadan önce aşağıdaki basamakları takip etmenizi öneririz.

 1. Etkinlik Planı

Etkinlikler  31 Aralık 2020 tarihine kadar gerçekleştirilebilir fakat etkinliklerin 9-13 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi önerilir. COVID-19 salgın tedbirlerinden dolayı çevrim içi seminer, dijital basın kampanyası, kariyer fuarı, sosyal medya canlı yayını ,çevrim içi sergi, meslek liselerine yönelik okul tanıtımları veya çevrimiçi toplantılar düzenlenebilir.

2.     Etkinlik kaydı

Etkinlik kaydı 10 dakikadan fazla sürmez ve kurumunuzu ve faaliyetlerinizi AB düzeyinde tanıtmanıza olanak tanır.

3. Görünürlük 

 2020 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Resmi Ortağı etiketlerini, tanıtım materyallerinize, internet sayfanıza ve sosyal medya hesaplarınıza ekleyebilirsiniz.

 Sosyal medya ağlarınız aracılığıyla etkinliğinizi veya aktivitenizi haftanın bir parçası olduğunuzu aşağıdaki hashtag'ler ile duyurabilirsiniz.

 #DisvoverYourTalent  

#EUVocationalSkills

#YeteneğiniKeşfet

#AvrupaMeslekiBecerileri

#EtimesgutEğitimde

 @EU_social

@EuropeanYouthEU

Facebook Sosyal Avrupa

Avrupa Gençlik

 4.  Kontrol

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası sayfasına eklenen etkinliğinizi / faaliyetinizi kontrol edebilirsiniz

 5. Takip ve İletişim

Haftayı takip edip ve diğer etkinlik / etkinlik düzenleyicilerle iletişim kurabilirsiniz

 6.  Etkinlik Temaları

Ödül töreni/ yarışma

Konferans / çevrimiçi konferans

Sergi / çevrimiçi sergi

Kariyer günü

Bilgilendirme kampanyası

Röportaj veya dergide makale

Açık erişim etkinlikleri / çevrimiçi açık erişim etkinliği

Basın toplantısı

Web semineri

Çevrimiçi toplantı

Video konferansı

 

Kayıt ve bilgi için ; https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EuropeanVocationalSkillsWeek2020

 

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.