ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATO Yetkilileri, Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar ve beraberindeki heyet, Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundular.
ATO Yetkilileri, Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar, ATO Meclis Üyeleri Abidin Memili, Ömer Sarıoğlu, ATO Komite Başkanı Abdulkadir Cesur, Komite Üyesi Mahmut Burkankuluk ve Canan Şen’den oluşan heyeti, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım ağırladı.

Heyet; Milli Eğitim Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile Türkiye´nin kendi enerjisini üreten ve yenilenebilir enerji eğitimi veren ilk lisesi olan Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretleri esnasında Okul Müdürü Mustafa Aydın ile konuşarak çalışmalar hakkında bilgi alan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar ve beraberindeki heyet, sektör-okul-işletme iş birliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarda her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler.

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Acar, ATO Meclis Üyeleri  Abidin Memili, Ömer Sarıoğlu, ATO Komite Başkanı Abdulkadir Cesur, Komite Üyesi Mahmut Burkankuluk ve Canan Şen’den oluşan heyet ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, çalışmalarından dolayı Okul Müdürü Mustafa Aydın’a teşekkür ederek ziyaretlerini tamamladılar.

Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Türkiye’nin kendi enerjisini üreten ve yenilenebilir enerji eğitimi veren Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim (MEB), Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ iş birliği ile açıldı.

‘Yenilenebilir Enerji Uzmanı’ Olacak

Güneş ve rüzgâr zengini Türkiye’de yenilenebilir enerjinin ilk kurumu olan Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; elektrik, ısınma gibi kullanılan tüm enerji, güneş ve rüzgârdan sağlanıyor. Öğrenciler, okulu bitirdiklerinde ‘Yenilenebilir Enerji Uzmanı’ olacak. 

 

04-05-201904-05-201904-05-201904-05-201904-05-201904-05-2019

İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.