ANKARA ETİMESGUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Valisi Vasip Şahin, LGS'de Tam Puan Alan Öğrencileri Ödüllendirdi

Ankara Valisi Vasip Şahin, 1 Haziran'da gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavı'nda Ankara'daki okullardan soruların hepsini doğru yanıtlayıp tam puan alma başarısını gösteren öğrencileri aileleri ile birlikte kabul ederek ödüllendirdi.
Ankara Valisi Vasip Şahin, LGS'de Tam Puan Alan Öğrencileri Ödüllendirdi

Valilik binasında gerçekleştirilen ödül töreninde Ankara Valisi Vasip Şahin, Vali Yardımcısı Ali Sözen, İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tülüce, Etimesgut İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Çankaya İlçe Millî Müdürü Mustafa Özel, Pursaklar İlçe Millî Müdürü Mustafa Kılıçgil, Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü Şefika Biçer ve tam puan alan öğrencilerin okullarının kurum yöneticileri de hazır bulundular.

Vali Şahin ödül töreninde, öğrencilerini sabırla ve büyük bir özveriyle yetiştiren öğretmenleri ve velileri tebrik ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: "Şu anda burada bulunan başarılı öğrencilerimizi ödüllendirdik. İnşallah diğer öğrencilerimize de teşvik niteliği taşır. Bu yıl Liseye Geçiş Sınavı'na 67 bin öğrencimiz katıldı. Bu öğrenciler içerisinde 41 öğrencimiz tam puan aldı. Türkiye'nin diğer illerinde de tam puan alan ve birinciliğe ortak olan öğrenciler var. Bu sene bu anlamda başarı oranı yüksek. Bizim ülkemizin en yüksek sermayesi beşe sermaye. Biz öyle zengin tabii kaynaklara sahip bir ülke değiliz ama çok zengin bir insan yapısına sahibiz. Gençlerimiz nüfus olarak ve dinamizm olarak dünyada gerçekten rekabet üstünlüğü sağlayacak şekilde farklılar. B gençlerimiz de onlardan bir kısmı. İnşallah bu gençler geleceğe çok daha iyi hazırlanacaklar."

Gelecek dönemlerde siyaseti, bürokrasiyi, mühendisliği, sporu, sanatı temsil edecek olan bu gençlerin, ülkemizi bulunduğu yerden çok daha iyi yerlere taşıyacaklarını belirten Vali Vasip Şahin "Öğrencilerimiz bu kapasiteye ve bu birikime sahipler. Biz sizlerden çok şey bekliyoruz. İnşallah bu istikametinizi bozmadan, gayretinizi azaltmadan devam edeceksiniz. Bir şeyi unutmamak lazım. Başarı tabii ki çok önemlidir, yakalanması arzu edilen bir şeydir ama en az onun kadar önemli olan iyi insan olmaktır. Bu coğrafyanın öteden beri biriktirerek getirdiği o gelenek, örf, anane, bize has insan özellikleri; insana dönük olan, kendinden başkasını düşünen, diğerkâm olan insan özelliklerini de bir taraftan geliştireceğiz. Bunlar olmazsa bilgi bizi bir yere kadar taşır, sonra bize yük olmaya başlar. Bu toprakların değerlerine de bağlı insanlar olursak sizin öncülüğünüzde bu ülkeyi kimse durduramaz. Bu ülke çok daha hızlı adımlarla dünya milletler ailesinde hak ettiği yere çok daha hızlı bir şekilde ulaşacaktır. Sizlere sonuna kadar inanıyoruz. Bu toprağın değerlerini unutmadan; bayrak, millet ve vatan sevgisini hiçbir zaman azaltmadan bunu yapacaksınız. Hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum." diye konuştu.

Ödül töreninin ardından Vali Vasip Şahin'le LGS'de soruların hepsini doğru yanıtlayıp tam puan alma başarısını gösteren Etimesgut Hasan Şükran Saruhan Ortaokulundan Ahmet Kaan Hızal, Cenk Yakın Ortaokulundan Semih Çağlar ve Ankara genelinde tam puan alan öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

07-07-201907-07-201907-07-201907-07-201907-07-201907-07-2019


İstasyon Mah. Akasya Cad. No 5/B Kat 3 Hükümet Konağı / Etimesgut/ANKARA PK 06790 - 0(312)2451602 / 0(312)2451605 / 0(312)2451609 / 0(312)2451620

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.